02-10-2019 ADALAR

YAYA GÜVENLİĞİ NÖBETİNE ADALAR'DA KATILDI

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, bugün ülke genelinde eş zamanlı olarak "Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz" kampanyasıyla trafikte yaya önceliğine dikkat çekileceği ifade edildi.

YAYA GÜVENLİĞİ NÖBETİNE ADALAR'DA KATILDI

Trafikte yaya önceliğine dikkati çekebilmek amacıyla 20 bin yaya geçidinde 200 bin kolluk personeli ikişer saat yaya nöbet tutacak.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, bugün ülke genelinde eş zamanlı olarak "Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz" kampanyasıyla trafikte yaya önceliğine dikkat çekileceği ifade edildi. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da hazır bulunacağı nöbette, bakan yardımcıları, valiler, il ve ilçe emniyet müdürleri, jandarma komutanları, kaymakamlar, okul müdürleri ve okul geçidi görevlilerinin yer alacağı aktarıldı.

Bu kapsamda Adalar Kaymakamı Sayın Dr. Mustafa AYHAN ve İlçe Emniyet Müdürü Sayın Murat BİNGÖL öncülüğünde Polis Memurları ve İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından broşürler dağıtılarak Faytoncuların ve Yayaların bilgilendirilmesi sağlandı. Kampanyaya bizzat öncülük eden Adalar Kaymakamı özellikle Faytoncuları uyararak Yaya Güvenliği ve Yaya Önceliği konusuna dikkat çekti.
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER ADALAR HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Erdem GÜL'ü Başarılı Buluyor musunuz?

Evet
Hayır
Kararsızım

Puan Durumu