21-11-2015 BAKIRKÖY

VUR VUR İNLESİN BAKIRKÖY DİNLESİN...

VUR VUR İNLESİN BAKIRKÖY DİNLESİN...

Bırakın Bakırköy'ü, bütün Türkiye'nin öğrendiği meşhur dayak olayını anlatmamak bize yakışmazdı. Neydi bu dayak olayı? Sayın başganımın damarına basan zavallı proleter layığını bulmuş ve başganım tarafından gözü morartılıp, burnu kırılarak darp edilmişti.  Bu yalan haberi yapan ulusal ve yerel basını kınıyorum. Sizler olayın aslını ilk defa benden öğreneceksiniz. Başganım, sabah belediyeye gelmiş ve makam koltuğuna oturmuşken kapı çalınır. Sekreteri kendisine Anıl Koç'un geldiğini ve görüşmek istediğini söyler. Uzun zamandır Anıl'ı görmediği için özlemiş olan başganım sekreterine ''Alın içeri'' der. Anıl içeri girdiğinde başganımı görünce sevinç ve heyecanı aynı anda yaşarken zavallı kalbi daha fazla dayanamaz, yere düşer. Oturduğu koltuktan kalkan başganım Anıl'ın yanına gelerek göğsüne göğsüne vurmaya pardon masaj yapmaya başlar. Anıl'ın tepki vermemesi üzerine içeri giren korumalar Anıl'ı hayata döndürmek için başlarlar gelişi güzel vurmalara, yine pardon masajlara... Nihayet onbeş dakika sonra Anıl kendisine gelir ve hastaneye kaldırılır. Çaycı Anıl Koç hastanede tamamen kendisine geldiğinde tekme ve yumruk masajlarından dolayı başganımı ve ekibini suçlama nankörlüğünde bulunur. Olayı sizlere bütün gerçekliğiyle anlattım ama içinizden ''heee bizde yedik'' demeniz çok ayıp.

Şimdi gerçek dünyaya dönelim ve kendimize soralım, dayak olayına şaşırdık mı? Hayırrrrrrr...  Dayak olayı doğru mu? Eveeettt...  Peki o zaman konuyla ilgili sorularımızı soralım bakalım:

1- Bir işçiyi hem kendin hemde korumalarına dövdürecek kadar gözünün dönmesine sebep olan sırrın neydi? İşçi Anıl Koç'un bildiği sırla, www.bakirkoymerkez.com'un yazacağım dediği sır aynı mı?

2- Dayak yiyen Anıl Koç'un annesi Ülkü Koç makamına geldiğinde ''arkamda 20.000 kişi var'' diye tehdit ettin mi? Görüşme sırasında odada olan Yahya Göktaş'ın meclis üyesi olması dışında arabuluculuk başta olmak üzere başka görevleri de var mı? Yahya Göktaş senin için neden bu kadar kıymetli?

3- Dayak yiyen işçinin annesi Küçükçekmece CHP kadın kolları başkanlığı yapmış bir hanımefendi. Peki, CHP Bakırköy ilçe başkan ve yöneticileri neden dayak olayına seyirci kalıp susuyorlar? CHP'li üyelerine neden sahip çıkmıyorlar?

4- Dayak olayının yaşandığı katta kameralar var. Madem başgan suçsuz, o halde kamera görüntüleri neden basınla ve halkla paylaşılmıyor?

Değerli okurlar, '' Perşembenin gelişi Çarşambadan bellidir.'' diye meşhur bir atasözü vardır.

CHP'nin 34. Olağan İstanbul İl Kongresini ve orada yaşanan kavgaları henüz unutmadık. Peki o kongrede delegeye ''Kes LAN'' diye bağıran ve sonrasında kavga çıkmasına neden olan kişi kimdi?

Bakırköy Belediyesi’nde çalışan taşeron işçilerin yaptıkları sendika toplantısını basan kimdi?

CHP'nin Şenlikköy'de ki delege seçimlerinde Esenyurt'tan gelen ve kavga çıkaran kimin yakınıydı? Yahya Göktaş bu kavganın neresindeydi?

Örnekleri sıralamaya kalksak sayfamız yetmeyecek. Dayak olayı ile ilgili ilk haberi yapan Selvi Sarıtaç kardeşimi tebrik ederim. Bana göre yılın yerel haberini yapmış ve yerel basına burun bükenlerin burunlarını alıp........

           Baykal-Sav işbirliği ile daha önce Esenyurt’tan aday gösterilip kaybeden sonra da Bakırköy'e başgan yapılan Kerimoğlu'nu izlemeye     devam edelim....

Bir çift sözüm de işçilerin sırtında kambur olan Türk-İş'e olacak. Sarı sendikalardan oldum olası nefret etmişimdir. Anıl Koç Türk-İş'e bağlı Belediye İş sendikası üyesi olmasına rağmen sendika ona sahip çıkmamıştır. Gerçi gece saat 23'de Yahya Göktaş, Ertuğrul Gülsever ve Bahadır Gülsever ile başbaşa görüşüp grevi bitiren bu sendikanın, işçi haklarını savunmasına olan inancım zaten yoktu ve son olayda da beni yanıltmadıklarını bir kez daha anladım. Bugüne kadar hiç bir açıklama yapma gereği bile duymayan sarı sendikaya üye ne kadar işçi varsa, onurları ayaklar altına alındığı için derhal istifa etmeli, kendilerini daha fazla kullandırtmamalıdırlar. 
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER BAKIRKÖY HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Erdem GÜL'ü Başarılı Buluyor musunuz?

Evet
Hayır
Kararsızım

Puan Durumu