09-09-2019 ADALAR

ULUSAL MARŞA HAKARET...

ULUSAL MARŞA HAKARET...

İddialara göre yerel seçimlerden önce Splendid otelin cafesinde Uganda’dan gelen bir genel başkan yardımcısı ve iki vekil ile birlikte Bugala Adası belediye başkan adayı hem içiyor hem sohbet ediyorlarmış. Vekillerden biri sormuş:

  • Sahi X sen neden Ulusal Marşı okumadın?

Bugala Adası belediye başkan adayı:

  • Si…..m marşını, şu seçimler bitsin beni asıl o zaman tanıyacaklar, beni mülayim biliyorlar diye cevap vermiş.

Masadakiler bu cevap karşısında adeta şok geçirmişler, hatta genel başkan yardımcısı durumu başkan Yoweri Kaguta Museveni’ye bildirmek istemişse de sonra koltuk korkusuyla bu kararından vazgeçmiş.

İnsanca-özgürce yaşadıkları, ekmek yedikleri, itibar gördükleri vatanlarına bu kadar ihanet içerisinde olan insanlardan tiksiniyorum. Ülkemizde de böyle vatan hainleri mutlaka vardır. Nazım Hikmet’in konuyla alakalı güzel bir şiiri aklıma geldi:

 

“Sana düşman, bana düşman, 
Düşünen insana düşman! 
Vatan ki; bu insanların evidir.
Sevgilim, onlar vatana düşman..!”

 

Neyse, Ergenekon davalarının tam hız devam ettiği ve emperyalizmin içsel uzantılarının projeler üretip Türkiye'nin emperyalist politikalar doğrultusunda tasfiyesini amaçlayan kendi darbeleri için alan temizliği yaptıkları günlerin gazetecisi Erdem Gül’ün son icraatına dönelim. Hepinizin bildiği ama iki-üç kişi dışında kimsenin sesini çıkaramadığı, zabıta korkusu yüzünden kan kusup kızılcık şurubu içtik diyen esnafa karşı kurulan Büyükada meydanındaki çingene çadırlarından söz edelim. Sağlıksız koşullarda yiyecek-içecek satılan, hiçbir denetimin olmadığı, taşıma suyla değirmen döndüren mezbelelik haldeki çadırlardan… Büyükada’nın güzelliğine hançer gibi saplanan bu çadırlar için belediye kaç tl. kira aldı bilen var mı diye soracağım ama ortada muhatap yok? Aslında bu soruyu başkanın kendisine sormak isterdim fakat 3 gün boyunca ben ve ailesi kendisine ulaşamadık. Tekirdağ’a biriyle tatile gitmiş dediler. Acaba kimle, şimdi merak ettim.

Kafayı çeken, sevgilisinden ayrılan, eşine-çocuklarına hava atmak isteyen, fakir halkla aynı motorda-vapurda yolculuk etmek istemeyen, sırf teknenin keyfini sürmek için iş icat edenlerin hizmetinden bıkıp hayata küsen Horoz Reis Teknesi üç gün önce yaşadığı hayata daha fazla dayanamayacağını anlayınca bir deniz taksiye çarparak intihar etmek istedi. Şu an yoğun bakıma alınan Horoz Reis Teknesine acil şifalar diliyor, kendisini intihara sürükleyenlerin isim listesini yayınlayacağımızı bildiriyoruz. Öyle bir zamandayız ki Horoz Reis teknesi; artık düşenin dostu yok, şimdi düşeni kaldırmıyorlar, bildiğin düşene kaldırıyorlar bu devirde...

 

Bize gelen bir iddia da, S.S Mavi Marmara Taşıyıcılar Kooperatifinin devletten aldığı indirimli yakıtı hem yolcu taşımada, hem düğün-dernekte, hem deniz taksi de, hem turist gezi teknesinde, hemde başka hatlarda kullandığı iddia edildi. Bu konuda devletimizin olayı derhal araştırarak gerekli tahkikatı yapacağına hiç şüphem yok. Bu kooperatifin Adalar ilçesinde sahilleri işgal ederek yolcu taşıma iznini nasıl aldığı, kendi maddi kazancını düşünerek kafasına göre sefer sayılarını azaltıp eksilttiğiyle ilgili gelen şikayetleri dosya halinde İBB’ye ileterek CHP-AK PARTİ-MHP’li meclis üyeleriyle sorunun çözümü için görüşeceğim.

 

Geldik yazımızın sonuna. Son günlerin en hit haberi CK’ya verilen ceza. Bu cezayla ilgili sosyalist geçinen PKK kuyrukçularının, FETÖ’cülerin, vatan haini Seyit Rızacıların bağırtılarını anlarım da, bizim bazı Atatürkçü, Kemalist geçinen bitlere ne oluyor onu anlamadım. Yahu bu kadının terör örgütünü övmesi eyleme dönüşmediği için çok da umurumda değil. Ama CK Ergenekon davaları devam ederken 10 Şubat 2010 tarihli zaman gazetesine röportaj verip,‘’Bu günleri görebilmek için 30 yıl acı çektik’’ demiş ve “Ergenekon” davası olarak adlandırılan davaları kutsamış, tutuklanan subay, öğretim görevlisi, bilim insanı herkesi suçlamıştır. Ne diyeyim size, Allah belanızı versin sahte Atatürkçüler…

 

Geçtiğimiz hafta Kınalıada’da belediyenin yaptığı köpek katliamına hayvansever olduğunu iddia edenler seyirci kaldılar. Başka partiden bir belediye o katliamı yapsa yer yerinden oynardı. Çingene çadırlarında sağlanan iki kuruşluk menfaat için zavallı hayvanları sattınız. Her şeyiniz sahte ikiyüzlü hayvansevercikler…
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER ADALAR HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Erdem GÜL'ü Başarılı Buluyor musunuz?

Evet
Hayır
Kararsızım

Puan Durumu