04-01-2019 BAKIRKÖY

SERUM ŞART

SERUM ŞART

Önce Esenyurt’ta partisinden istifa edip CHP’ye seçim kaybettirerek taktı, sonra yeniden CHP’ye dönüp aday oldu ve bu defa da seçim kaybederek taktı, Sonra il başkanlığına soyunup il yöneticiliğine razı olarak yol arkadaşlarına taktı. CHP Genel merkezi baktı ki adam önüne gelene takıyor, kendisini Bakırköy’de belediye başkanı yapıp bütün Bakırköy’e takmasını sağladılar. Bu arada Bakırköy halkı yeter taktın deyince Kemal Kılıçdaroğlu nasıl taktığını merak edip otelde kendisine taktırdı. Çok keyif alan Kılıçdaroğlu Bakırköylünün isyanını haksız buldu ve beş yıl daha takması için serumu, yeniden Kerimoğlu’nu aday gösterecek. Hazır serum vermeye başlamışken; bir serum da''İstanbul Ankara'dan yönetilemez.” diyen İmamoğlu’na takar mısın Bülent başgan! 
Eyyy İmamoğlu, sen hangi partide siyaset yaptığını unuttun galiba...  39 ilçenin CHP’li üyelerine sormadan, danışmadan seni kim İBB adayı yaptı? Ankara. 
Peki, 39 ilçenin belediye başkan adaylarını halka sormadan, halkın isyanına rağmen, parasına göre kim belirliyor? Ankara. Yok yoook, sende serumu hakettin. 
Geçtiğimiz günlerde sivil şeyin şeyinin şeysi hareketinin Ankara’da çok gizli eylemini yazmıştım. Pankartlarında bile istemedikleri kişinin ismini gizli tutan sivil şeyin şeyinin şeysi hareketinin bazı üyeleri ve organizatörleri bana küsmüşler. Hatta bazıları daha da ileri gidip Bilocanımla anlaştığımı iddia etmişler. Bu sonuca nasıl varmışlar diye düşünürken biran kendimi Katırın defterdar, eşşeğin mühürdar olduğu yerde yaşıyorum zannettim. O yazıdan böyle sonuç çıkarmanın başka izahı yok çünkü...
Hem ayrıca ben zaten Bilocanla da küs değilim ki! Tanrı Bilocanı başımdan eksik ederse ben Bakırköy’de sadece magazin gazeteciliği yapabilirim. Düşünsenize, Ali Rıza Akyüz, Taner Kazanoğlu, Nurdan Erdiş, Serdal Kılavuz, Selçuk Biber ve Ziya Disanlı belediye başkanı olsa ben ne yazacağım? Bu isimler ne kumardan anlar, ne işçi-gazeteci dövmesini bilirler. Bi Erkan Kılıçları, çaycı haticeleri, Bahrileri, Taner Övünçleri, Mehmet Akyüzleri bile yok zavallıların... Parmaklarını şıklattıklarında esas duruşa geçecek Yahya, Emel, Nebahat, Selim, Hasan, Mahir, Nadir, İsmail, Muzaffer, İrfan, Ali, Margaret gibi meclis üyelerini nereden bulacaklar... İşin en kötü yanı ise diğer başkan adaylarının hepsi doğa ve hayvan dostu, hepsi çevreci. Çok daha vahimi ise diğer aday adaylarının hepsi Kürt kuyrukçuluğuna karşı, Ulu Önder Mustafa Kemal’in vatan haini Seyit Rıza’yı asmasını onaylayan, sözde değil özde Atatürkçü. 
Hadi gel şimdi bunlardan birinin başkan olmasını iste! 
Demokrasinin savunucusu olduğunu iddia eden partide, Seçmene değil, genel merkeze kendini anlatmaya-ikna etmeye-beğendirmeye çalışan aday adaylarına Tanrı yardım etsin...
Yani kısaca Sarılık hastaları gibi, bana kokusundan şikayetçi olmayacağımız, bokuyla oynayan Bakırköy lazım(!)
İki gün sonra yeni yıla gireceğiz. Bu yılbaşında Monte Carlo’da olacağım. Paramız az olsa da standartımız yüksek. Bulgar batakhanelerinde işim olmaz. Şaka şaka, bu yılda parasızlıktan evde oturup “ Müslüman Noel Kutlamaz” diyerek fakirliğimi avutacağım. 2019'un bişey getirmesine gerek yok.. Birini götürsün yeter.
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER BAKIRKÖY HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Erdem GÜL'ü Başarılı Buluyor musunuz?

Evet
Hayır
Kararsızım

Puan Durumu