27-11-2019 BAKIRKÖY

SEÇİM BİTTİ, KAVGAYA DEVAM...

SEÇİM BİTTİ, KAVGAYA DEVAM...

Sayın Kerimoğlu’na henüz ısıtılmamış 11 soru sorduk ama bugüne kadar maalesef bir cevap alamadık. İşin asıl ilginç olanıysa, sorularımızla ilgili bu defa savcılığa suç duyurusunda da bulunmadı. Ayrıca kendisi haftada üç gün iki parkın reklamını yapıyordu ama 22 Ekim’den beri, işgalden kurtarıp halkın hizmetine açtık diye reklam yaptığı yerleri de yazmamaya başladı. Doğru söyle başkan, hayatında artık Belarus’mu var?

 

Değerli okurlar; aslında bugün sizlerle yine hiç ısıtılmamış yepyeni haberler paylaşacaktım ama son delege seçimleriyle ilgili yaklaşık 150 mail aldım. Şahsıma çoğunlukla, neden Kerimoğlu’na destek çıktığım, il kongresini niye ön plana çıkardığım, Canan Kaftancıoğlu’na olan nefretimin nedeni sorulmuş. İki CHP’li ise son yazılarımda Kerimoğlu’na niye ‘’sayın’’ dediğimi sormuş. Okuduğunu anlamayan-anlamamak için direnenlere cevap vermeyeceğim. ‘’Sayın’’ hitabına gelince, bu ilçenin % 56.4’ünün oyunu almış birine ne diyecektim? Siz sandığa gidip, ‘’ama biz Bülent Kerimoğlu’na oy vermediiikkk, CHP’ye oy verdiiikkkk’’ diyeceksiniz, sonra da benim hitabıma laf edeceksiniz. Lütfen ucuz çamaşır suyu gibi olmayın, insanı yıpratmaktan başka bir işe yaramıyorsunuz.

 

Bugüne kadar hep sayın Kerimoğlu’na soru sorduk. Bugün de Bakırköylü olmakla övünenlere soru soralım:

  1. Suriye, ABD tarafından işgal altında. Peki, Suriye’de patron ve taşeronları kim?
  2. Bakırköy, Esenyurt tarafından işgal altında. Peki, Bakırköy’de patron ve taşeronları kim?

Bakırköy’ün mahallerinde CHP’nin delegelerini kim, hangi Bakırköylü belirliyorun cevabını bulursanız, son sorumun da, kimin kime taşeronluk yaptığının da cevabını bulmuş olursunuz. Sayın Kılıçdaroğlu’nun yaptığı adalet yürüyüşüne karşın; yine bir adalet temsilcisi belediye meclis üyesinin evine, ofisine ve başka bir eve taşıma isimler kaydedip, o isimlere delege seçimleri için oy kullandırtmasıyla ilçemizde adeta, ADALET’in ırzına geçildi. Sadece o meclis üyesi mi? Mesela, F. C., İ. M., E. A., vs. vs liste uzar gider. Ne diyelim, ‘’Hz. Ali bizi UTANDIRMASIN’’ diye mezhepçilik yaparak oy devşirenler artık gerçekten de Hz. Ali’den bile ‘’UTANMIYORLAR’’…

Birde unutmadan yazayım, bu-şu-o örgütlerin kriptoları kimlerdir diye kafa yorarken şimdi de ortaya yeni bir örgüt çıktı, Kripto BLCLR’ler. Açılımı, Kripto BüLoCuLaR. Yahu, Bülent başkanın arkasında tasvip ederiz-etmeyiz ama rengini belli edenlere-aslanlar gibi duranlara bir sözümüz yok ama bu delege olmak için takla atan-seçime çalışmayıp su taşıyan vs. Kripto Bülocular ne ayak anlamadım. Sayın başkan, olurda bir gün başınız bunlarla ve belediyedeki yanlış uygulamalarınızdan dolayı derde girer ve ülkeyi terkederseniz lütfen Londra’ya falan gitmeyin. ABD’nin Massachusetts eyaletine yerleşin ki kimse o yerin ismini telaffuz edemesin.

    

Peki, CHP İlçe Delege Seçimlerinin Akibeti Ne Olacak?

Çok büyük ihtimalle, CHP İl Başkanlığı ilçe başkanı Asım Köksal Muş’un il başkanlığına yaptığı suç duyurusunu ve basına verdiği demeci dikkate alarak derhal tahkikat yaptıracak. Yapılan tahkikat sonucunda beyan edilen yerleşim yerlerinde üyelerin oturmadığı tespit edilirse Bakırköy CHP il seçimlerine delege gönderemeyecek. Yani Canan apla bu sayede bir taşla iki kuş vurup, hem sayın Kerimoğlu’nu genel başkanın savunamayacağı duruma düşürecek, hem de kendisine karşı oy kullanacak olan 17 delegeden kurtulmuş olacak.

 

Son sözüm yine sayın Kerimoğlu’na… Çocuk izleme merkezimiz var diye hava atıp, Kadına Şiddete karşıyız diye paneller yine düzenle ama önce Berkin Elvan-Özgecan Aslan isimlerini bir sokak-cadde-parkta yaşat ki seçmenlerin samimiyetine inansınlar.

 

Neyse, 6 yıl önceki haliniz gelip karşınıza çıksa ne yaparsınız…? diye sorduğum Bakırköylüler bana:

- ÖZÜR DİLERİZ dediler.

- Ne için özür dilersiniz? Dediğimdeyse,

- Gül gibi Bakırköy’ü mundar ettik, o yüzden diye cevap verdiler.
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER BAKIRKÖY HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Erdem GÜL'ü Başarılı Buluyor musunuz?

Evet
Hayır
Kararsızım

Puan Durumu