10-10-2019 BAKIRKÖY

ÖZLENEN TABLO...

ÖZLENEN TABLO...

Erich Fromm ‘’Bir ilişkiyi az seven yönetir. Çünkü, çok seven kaybetme korkusundan her şeye ‘ olur ’ der.

Değerli okurlar; işte bizim ülkemizde de siyasete bakış açımız aynen bu şekildedir. Belediye başkanı veya milletvekili seçimlerinde vasıfsız, emeksiz, sırf birilerini doyurduğu için makbul, mezhepçi, tarikat-cemaatin önerdiği, milli değerlere düşman vs. adaylara sırf partimiz istedi diye gider oy veririz. Başka partinin aday gösterdiği, gerçekten nitelikli, vizyon sahibi insanlara ise, aman partimiz oy kaybetmesin diye sırtımızı döneriz. Sonra da kendimizin ne kadar aydın-entelektüel olduğumuzu sanırız. Neyse, değerli başkanlar-vekiller yazdıklarımı kafanıza takmayın. Sizi sevdiğinizi zannettikleriniz bu halinizle de sever. Ben hariç tabi, benim kriterlerim var...

Kaymakamlık ve ilçe emniyet müdürlüğü önümüzdeki haftadan itibaren yeni yerine, yani Atatürk Havalimanına taşınmış olacak. Peki bunu kaç Bakırköylü biliyor? Yapmayın beyler, vatandaş bir ay önceden uyarılmalı, yeni yere halkın rahatça ulaşabilmesi için gerekli çalışma yapılıp servis vs. konulmalı, nasıl gelirsen gel denmemelidir. Ben yaptım oldu zihniyetinden ne zaman kurtulacağız çok merak ediyorum… Bu arada Valilikle ortaklaşa yapılması planlanan ve kaymakamlık-ilçe emniyet binalarının da içinde olacağı düşünülen Bakırköy Belediye binası inşaatı tamamlanamayacak demektir.

 

Geçtiğimiz günlerde Zuhuratbaba Mahallesi Yüce Spor yanında bulunan top sahası ile Yenimahalle’de eski SSK binası arkasında bulunan yaklaşık 2 dönüm araziyle ilgili; buraların 29 yıllığına devredilemeyeceğini, mahallelilerin bu konuya duyarlılık göstermeleri gerektiğini yazmıştım. Konuyu aktardığım Bakırköy AK Parti, MHP ilçe başkanları bu duruma en baştan tepki gösterdiklerini ve meclise gelen bu iki önergeye ret oyu verdiklerini, konunun siyaset üstü olduğunu, mevcut yerlerin en azından yeşil alan olarak kullanılması ve olası bir depremde toplanma alanı olarak işlev görmesi gerektiğini belirttiler. Kendilerine duyarlılıklarından ötürü teşekkür ederim.

Yine konuyla ilgili dün Zuhuratbaba Muhtarlığına gelerek açıklama-ma yapan Belediye bşk. yrd.sı Cavit Ganiç benim gözümde sınıfta kalmıştır. Belediyeyi ve başkanı temsilen orada bulunan Ganiç, sayın Kerimoğlu ile ilgili güvenilmez-yalancı-sözünde durmaz vs. eleştirilerine seyirci kalmış, bütün siyasilerin yalancı olduklarını söylemiş, ‘’aslında buranın toprak saha olarak kalmasını bende isterim’’ diyerek 2024 seçimleri için türbinlere oynamaktan öteye gidememiştir… Kerimoğlu hakkında söylenen sözler acaba Ganiç tarafından başkana iletilmiş midir, merak ettim. Mecliste el kaldırıp halkın karşısında farklı davranmak siyasi ………… (Boşluğu siz doldurun) Cavit Ganiç’le ilgili daha kapsamlı haber çok yakında sizlere sunulacaktır.

 

Az kalsın unutuyordum; bir teşekkür de, yine yakın zamanda muhalefet partilerinin ilçe başkanlarıyla toplantı yaparak, ilçemizde bulunan 7 mahallenin plan değişikliklerini yasaya da uygun olarak parsel birleştirme ve buna bağlı kat artışını kapsayan veya taban alanında iyileştirmeyi sağlayan bir takım maddeler ekleyerek yeniden revize edilmesi konusunda görüşen Bülent Kerimoğlu’na. Bakırköy için son derece önemli bu demokratik adımı takdire şayandır.

Sayın Bülent başkan attığı demokratik-halkçı adımları sürdürüp, yukarıda bahsettiğim iki yeri ‘’ CUMHURİYET PARKI ’’ olarak hizmete açar mı? Bence cumhuriyet değerlerine bağlı, Atatürk Sevdalısı bir başkansa neden olmasın!




Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER BAKIRKÖY HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Erdem GÜL'ü Başarılı Buluyor musunuz?

Evet
Hayır
Kararsızım

Puan Durumu