06-01-2019 ADALAR

NURHAN ÇETİNKAYA'DAN BÜYÜK OYUN!

CHP'nin Adalar Belediye Başkan Aday Adaylarından Nurhan ÇETİNKAYA hakkında iddialar bitmek bilmiyor. Aday Adayları arasında aday gösterilmesi en zayıf olduğu söylenen Nurhan ÇETİNKAYA gözünü karartmış durumda...

NURHAN ÇETİNKAYA'DAN BÜYÜK OYUN!

CHP'nin Adalar Belediye Başkan Aday Adaylarından Nurhan Çetinkaya hakkında iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Gerek Adalı olmayışı gerekse tahsilinin Adalılar nezdinde yetersiz olması (Ortaokul) Nurhan Çetinkaya'nın CHP'den aday gösterilme şansını en aza indirmiş durumda ancak Nurhan Çetinkaya pes etmiyor.

Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan Diran Şahnazoğlu isimli İş adamını 1 Milyon $ dolandırdığı iddiaları ve Nurhan Çetinkaya'nın imzasının bulunduğu 500.000 $'lık borç senedinin de paylaşıldığı basına yansımış olan haberler henüz hazmedilmemişken Nurhan Çetinkaya hakkında bir skandal iddia daha ortaya atıldı. İddiaya göre  Nurhan Çetinkaya 2.500 imza toplayarak bu imzaları Adalar Kadın Platformu yöneticileri olduklarını iddia eden kişilerce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na iletmiş. Adalar Kadın Platformu yöneticileri olduklarını iddia eden bu kişiler Adalar'da Nurhan Çetinkaya'yı Belediye Başkanı olarak görmek istediklerini bizzat Kılıçdaroğlu'na iletmişler. 

Buraya kadar her şey normal görünüyor ancak iddialar tam da bu noktada başlıyor. Kemal Kılıçdaroğlu'na sunulan imzaların tamamına yakınının ada ile alakası olmayan isimler olduğu ve hatta şu ana kadar listede yer alan 1.300 imzanın sahte isim ve imzalar olduğu anlaşılmış. Dahası, kendilerini Adalar Kadın Platformu yöneticileri olarak tanıtan kişilerin de Adalı olmadıkları ve ikametlerinin de Adalar'da bulunmadığı ortaya çıkmış. Bu iddialar doğru ise CHP'nin içinde bulunduğu durum içler acısıdır. Adalarla hiçbir alakası bulunmayan sanatçılara ve vatandaşlara destek videoları çektirerek bunlarla algı yaratmaya çalışan Nurhan Çetinkaya'nın sahte imzalarla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu kandırmış olma düşüncesi bile insanı hayretler içerisinde bırakmaya kafi geliyor.

Bu iddialarla ilgili kendisinden cevap almak istediğimiz Nurhan Çetinkaya'dan cevap alamadık. Bu nedenle buradan kendisine sormak istediğimiz sorular mevcut.

Sayın Nurhan Çetinkaya;

1. İddialarda yer alan 2.500 imza gerçekten var mıdır? Eğer bu imzalar var ise listede Adalı kaç kişi vardır?
2. Bu imzaların içerisinde sahte ya da mükerrer imza var mıdır?
3. Seçim çalışmalarınızı yürütmek için maddi destek aldığınız birileri var mıdır?
4. Belediye Başkanı olursanız Mustafa Farsakoğlu'nu danışman alacağınız iddiaları doğru mudur?
5. Bugüne kadar hakkınızda olumlu haber yapılması için herhangi bir gazeteye ya da kişiye ödeme yaptınız mı?
6. Projeleriniz olduğunu iddia ediyorsunuz ama aslında elinizde çalışılmış hiçbir proje bulunmadığı iddialarına verilecek bir cevabınız var mı?
7. Bakırköy Belediye Meclis Üyesisiniz ve Adalar Belediye Başkanlığına talip oldunuz. Neden Bakırköy'den Aday Adayı olmadınız?
8. Adalar Belediye Başkanlığına talipsiniz ancak seçim çalışmalarınızı yürüttüğünüz ofis Beşiktaş'ta yer alıyor. Neden?
9. Sizinle ilgili yorum ve analizlerimizde Ortaokul mezunu olduğunuzu dile getirdiğimiz için size sürekli saldırdığımızı iddia ediyormuşsunuz Ortaokul mezunu olduğunuz doğru mu yalan mı? Doğru ise bunu neden bir saldırı olarak adlandırıyorsunuz?
10. HDP'den destek istediğiniz, bunun için Taksim'de bir yemeğe katıldığınız, siyasi pazarlıklara girdiğiniz ve HDP'lileri CHP Meclis Üyesi olarak seçime sokmak istediğiniz iddiaları doğru mu?

 

Dr. Serkan GÜNGÖR
Bilgisayar Yüksek Mühendisi
 
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER ADALAR HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Erdem GÜL'ü Başarılı Buluyor musunuz?

Evet
Hayır
Kararsızım

Puan Durumu