12-11-2019 BAKIRKÖY

MÜZE DE ÖNCE KEŞKEK ŞİMDİ DE GÖBEK YAĞI ERİTME...

MÜZE DE ÖNCE KEŞKEK ŞİMDİ DE GÖBEK YAĞI ERİTME...

Bilgeliğin, üretkenliğin, çalışkanlığın, bereketin, sevginin ve barışın simgesi bir avuç Bakırköylü Kadın Pazar günü Zuhuratbaba top sahasında eylemdeydiler.

Kurtuluş Savaşı sırasında cesaretini, yurdunu koruma inancını ve gücünü büyük bir kahramanlıkla ortaya koyan kadınlarımız, aynı inanç ve gücü bugünde devam ettirmekteler.

Bugün her ne kadar, bazı bağnaz kesimlerin kadını yalnızca çocuk doğurup ailesine hizmet etmekle yükümlü bir varlık olarak nitelemesiyle büyük bir kadın nüfusu eve hapsolmuş, erkeklerin izin verdiği ölçüde yaşamın içinde yer alabilmişlerse de, Bakırköy’de durumun böyle olmadığını ispatlayan teyzelerimiz, ablalarımız, kardeşlerimize duyarlılıklarından dolayı çok teşekkür ederim. Özellikle Selma Koç Aybastı, Ayla Akyüz, Ülker Durukan, Günay Mamati, Sonay Gencer, Ümit Sezer’e ayrıca teşekkür ediyorum. Birde, yaklaşan ilçe kongresi nedeniyle veya başka nedenlerden dolayı Zuhuratbaba Muhtarının eylem yerinde olmaması dikkat çekiciydi.

 

Değerli okurlar; Belediye Kanunu MADDE 28 derki; Belediye başkanı görevi süresince ve görevinin sona ermesinden itibaren iki yıl süreyle, meclis üyeleri ise görevleri süresince ve görevlerinin sona ermesinden itibaren bir yıl süreyle, belediye ve bağlı kuruluşlarına karşı doğrudan doğruya veya dolaylı olarak taahhüde giremez, komisyonculuk ve temsilcilik yapamaz. Peki o zaman soralım:

  1. Sayın Kerimoğlu’nun her fırsatta ‘’ben yaptım’’ diye övündüğü Bakırköy Cemevi’nin müteahhidi şu an meclis üyesi ya da belediyede mi çalışmaktadır?
  2. Halihazırda Bakırköy Belediye Meclis Üyesi olup aynı zamanda belediyeyle iş yapan meclis üyesi var mıdır?

 

Geçtiğimiz hafta partilerin ilçe kongrelerini yazmış, özellikle CHP’de Bülent Kerimoğlu’nun bu kongreyi almak için elinden geleni yapacağını söylemiştim. Son aldığım haberler beni bir kez daha haklı çıkardı. Evet, Kerimoğlu ve ekibi Hattı Müdafaadan vazgeçip, kendi listelerini çıkararak Sathı Müdafaa kararı aldılar. Elbette ki Bakırköylü CHP seçmeni ilçede koltuk kapma savaşı verirken, Kerimoğlu için asıl satıh İstanbul’dur. Yani kısacası, yine sarılar-beyazlar kavgası kaldığı yerden devam edecek. Kazanan, şimdilik Canan Kaftancıoğlu’nun karşısına 14 il delegesiyle çıkacak Bülent Kerimoğlu gözüküyor.

 

Bazı dostlar telefonla arayarak, neden İYİ Parti ile ilgili birşeyler yazmadığımı soruyorlar. Sahi, İYİ Parti nerelerde? Gören, duyan, bilen var mı? Sessiz muhalefeti biliyorum da, kayıp muhalefete İYİ Parti sayesinde öğrendim.

 

Sayın Başkan 4 Kasım tarihli facebook paylaşımında Bakırköy Belediyesine ait Kent Müzesinde spor yapanların resmini paylaşmış. Bende resme hiç dokunmadan alıp habere koydum. Müze de spor! Ne diyeyim, Allahım sen aklımızı daha fazla sınama…
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER BAKIRKÖY HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Erdem GÜL'ü Başarılı Buluyor musunuz?

Evet
Hayır
Kararsızım

Puan Durumu