19-11-2019 BAKIRKÖY

KONGREDE KERİMOĞLU RÜZGARI...

KONGREDE KERİMOĞLU RÜZGARI...

Nihayet ilçemizde CHP’nin delege seçimi bitti. Alınan sonuçlara göre Bülent Kerimoğlu’nun listesi rakiplerini silindir gibi ezip geçti. Öncelikle sayın Kerimoğlu’nu bu başarısından dolayı kutlarım. Bir önceki ilçe kongresinden ders çıkarmış ve işi şansa bırakmamak için gerekli tüm tedbirleri almıştı. Yani, bu galibiyetten kimse boşuna kendine pay çıkarmasın. Güç-Aş-İş-Mevki Kapma Hayali-Rant-Bedava Kahvaltı-Taşıma Üyeler-Mevcut İlçe Yönetiminin Rahatlığı bu seçimin galibini zaten aylar öncesinden belirlemişti. En son, geçtiğimiz Salı günü Kerimoğlu’nun listesinin kazanacağını nedenleriyle birlikte yazmıştım. Makarna-Kömür diye ortalarda yaygara koparanlar şimdi aynaya bakabilirler. Sevindim mi? Evet, sayın Kerimoğlu’nun belediyeciliğini sevmesem de vatanseverliğinden şüphe duymadığım için kendi adıma çok sevindim. Çünkü CHP İl kongresi Atatürkçü vatanseverlerle, Lenin'i savunup, Stalin'e alkış tutan ama Türk devrimine “zulüm, katliam” diyen kriptolar arasında geçecek.

 

Değerli okurlar; aldığım bir duyuma göre, belediyenin işletemediği, sonrasında başkalarına peşkeş çekmeye çalıştığı Yeşilköy Huzurevi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına geçecek. Sizlerin vergilerinizle yapılan huzurevinin elimizden çıkmasının tek müsebbibi Bakırköy Belediyesinin iş bilmez bürokratlarıdır.

 

Sayın Kerimoğlu zaman zaman yerel basını ısıtılmış haberler yapmakla suçlamaktadır. Kastettiği yerel basın elbette ben değilim ama yine de bu lafı üzerime alınayım ve sayın başkana henüz ısıtılmamış haberleri sorayım:

  1. Kuzu inşaat-yürütmeyi durdurma-avukat Şafak Yazıcıoğlu desem bundan nasıl bir sonuç çıkarırsınız? Katarlıların bu işte bir mağduriyeti var mı?
  2. Eski başkan yardımcınız Erkan Kılıç’ın Kuzu İnşaatta ofis açtığından haberiniz var mı? Eğer ofis açtıysa hayırlı olsuna gittiniz mi?
  3. Florya’da bulunan bir Fırından 400 bin dolar alındı mı? Eğer alındıysa bundan haberiniz oldu mu?
  4. İngiltere Chelsea de Erkan Kılıç tarafından yaklaşık 23 milyon paund tutarında iki villa alındı mı? Eğer alındıysa, biri Erkan Kılıç’ın olan villaların ikincisi kimin? Bilginiz var mı?
  5. V.U.K 131 maddesi uyarınca Emlak vergilerinin doğru alınması için evlerin-işyerlerinin vergi matrahını tespit etmek için metrekare ölçümleri yapıldı. Bu ölçümlerin devlet memurları tarafından yapılması gerekirken işi özel sektöre ihale ettiniz. İhale ettiğiniz firmanın şu an CHP İstanbul il yönetici olan Yasin Ilgar’la bir bağlantısı var mı?
  6. CHP Ankara İl Yöneticisi Ecevit Çetinkaya’yı tanıyor musunuz? Bu kişi Bakırköy Belediyesinden ihaleler aldı mı?
  7. Yaklaşık üç sene önce Antalya Havalimanında kavga ettiniz mi? Eğer ettiyseniz kimlerle ve neden?
  8. Bakırköy Osmaniye de bulunan bir sitede Kılıçdaroğlu soyadlı birine tapu verildiğinden sizin haberiniz var mı? Tarihi, 2014 2015 arası.
  9. Eski başkan yardımcınız Bahri Bellek şu an BUYAŞ’ta mı duruyor? Eğer orada duruyorsa yeni görevi nedir?
  10. Çerkezköy’de bulunan İrmet Hospital-İrfan Tombalak ile bir ortaklığınız var mı?

 

Sayın başkan, sizin de bildiğiniz gibi bende detaylarıyla birlikte sorular çok var. Peki, sizin bu sorulara verecek cevaplarınız var mı? Eğer ‘’evet, var’’ diyorsanız yazılı olarak gönderdiğinizde buradan yayınlayacağıma hiç kuşkunuz olmasın.

 

Son sözüm Yeşilköy’ü kendine mesken tutmuş bir avuç şeref yoksunu haysiyetsize… Yeşilköy Muhtarını çaycı diyerek küçümsemek-horlamak size bir şey kazandırmaz ama Muhtar Murat Gökgöz’ü halkın gözünde abideleştirir. Biz orada kimlerin kimlerden nasıl nemalandıklarını da biliyoruz ama soytarılarla işimiz olmadığı için isimlerini burada yazmayacağım.
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER BAKIRKÖY HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Erdem GÜL'ü Başarılı Buluyor musunuz?

Evet
Hayır
Kararsızım

Puan Durumu