21-10-2019 ULUSAL

GASTECİ OLMAK KOLAY, GAZETECİLİĞİN YANINDA ...

GASTECİ OLMAK KOLAY, GAZETECİLİĞİN YANINDA ...

Bugün Dünya Gazeteciler Günü nedeniyle kutlamalar gırla gidiyor. Bende bu vesileyle, yıllardır sorunlarını aktardığım Bakırköy ve Adalar ilçemizin değerli belediye başkanlarına, her iki ilçedeki partilerin ilçe başkanlarına, belediye meclis üyelerine telefon ve mesajlarından(!) dolayı çok teşekkür ederim.

Tek sevincim beklentim olmamasıydı, beni yine şaşırtmadıkları için kendilerine teşekkür ederim.

Yöneticiler önce sosyal bir kişiliğe sahip olmalı,  halkıyla barışık olmalı, iletişim kurabilmeli, insanların kutsal değerlerine ve emeğine saygı duymayı öğrenmelidir. Bunlar olmadan yönetici olmanın sonucu elbette bu oluyor.

 

İlçelerin sorunlarını ve çözüm önerilerini yazdım diye, hapis-para cezaları, aleni tehditler bile aldım. Oysa ne kadar kolaydır yazı yazmak. Bulunduğun yerde kim iktidarsa borozanlığını yapar, methiyeler düzersin oldu sana haber-habercilik.  

Neyse zaten ben de gazeteci değilim. Çünkü günümüz Türkiye’sinde gazeteci olmanın kriterleri var ve ben maalesef o kriterlere uymuyorum.

 

Hayatta ne iktidara, ne de muhalefete rüzgar gülü olamadım.

Hiç kimseye iftira atamadım.

Kimsenin önünde eğilip, soytarılık yapamadım.

Reklam almak için köçek elbisesi giyip gerdan kıramadım.

Belediye başkan adaylığım sırasında bile, yazdıklarım-konuştuklarım yüzünden partimle kavga ettim.

Ve sonunda, Yerel-Ulusal basındaki arkadaşlarıma dönüp dedim ki; bana gazeteci diyenin ağzına kürekle vururum… Evet, ben gazeteci değilim. Sadece işimi yapıyor ve sonunda ölüm-mapus olsa da topluma yararlı olmaya çalışıyorum, nokta……….

Bize göre faili belli ama Emniyet kayıtlarına göre halen faili belli olmayan sopalı saldırı mağduru gazeteci arkadaşım Serdar Tay başta olmak üzere, kalemini satmayan tüm basın mensubu arkadaşlarımın Gazeteciler Günü kutlu olsun.

Bu yazıyı, otobüste yanımda oturup, sürekli ne yazıyorum diye telefonuma bakan amca ile birlikte yazıyorum. Onun da size çok selamı var.
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER ULUSAL HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Erdem GÜL'ü Başarılı Buluyor musunuz?

Evet
Hayır
Kararsızım

Puan Durumu