22-05-2019 ADALAR

CHP İLÇE BAŞKANI ALİ ERCAN AKPOLAT’A SORUYORUZ!

CHP İLÇE BAŞKANI ALİ ERCAN AKPOLAT’A SORUYORUZ!

Bir süredir farklı haberlerle Adalar Belediye Başkanı Erdem GÜL’e kamuoyunu aydınlatması amacıyla bazı sorular sormaktayız. Bu sorular özellikle hukuka aykırı durumlarla ilgili olup Adalar halkının merak ettiği konulardır. CHP’li tüm yöneticilerin her fırsatta ve her ortamda dile getirdikleri “Hak, Hukuk, Adalet, Eşitlik, Şeffaflık” gibi kavramları gerçekte hiçe saydıklarını ve görmezden gelerek çoğu olayın üstünü kapatmaya çalıştıklarını düşündüren icraatlar Adalar’da da seçim sonrası kendisini göstermeye başladı.

 

Adalar Belediyesi’nin “meşhur, adil, özgürlükçü, saygılı, güler yüzlü, özü sözü bir, dürüst, güvenilir, siyaset üstü kafa yapısına sahip” CHP’li Belediye Başkanı Erdem GÜL maalesef sorduğumuz soruların bir tanesine dahi cevap veremedi. Böyle bir durumda bu soruları CHP’nin Adalar İlçe Başkanı Ali Ercan AKPOLAT’a sormak şart oldu! Ali Ercan AKPOLAT’ın da Erdem GÜL gibi sessiz kalmayacağı ve sorularımıza cevap vereceğini veya cevap verilmesini sağlayacağını ümit ederek sorularımızı soruyoruz.

 

  1. Erdem GÜL hakkında gerçekte CHP’li değil HDP’li olduğuna dair iddialar bulunmakta ve HDP ile yapılan ittifak sonrasında Erdem GÜL’ün CHP adayı olarak gösterildiği söylenmekte. Erdem GÜL’ün İstiklal Marşımıza tenezzül etmeyerek tıpkı HDP’li vekiller gibi tavır sergilemesi de bu iddiaların bir dayanağı olarak karşımıza çıkıyor. CHP İlçe Başkanı olarak bu konuda bir açıklamanız olacak mı?
  2. Erdem GÜL ile bir süredir aranızın açık olduğu hatta Erdem GÜL’ün sizin ilçe başkanlığından alınmanız için bazı girişimlerde bulunduğu ve bazı ortamlarda “Ercan bana hukuksuz işler yaptırmaya çalışıyor, başımı derde sokacak, aday gösterilmemesinin intikamını böyle almaya çalışıyor…” şeklinde söylemlerde bulunduğu, bu durumdan da sizin haberiniz olduğu doğru mu?
  3. Adalar Belediyesi Müdürlerinden Yeşim ŞENER’in yaşı tutmadığı halde 17 yaşındayken usulsüz olarak Devlet Memuru yapıldığı, bu usulsüzlüğün Müfettiş raporlarına da yansıdığı ancak CHP’li Adalar Belediye Başkanlarının bu durumu görmezden gelerek süreci uzatmak ve sabote etmek adına evrakta sahtecilik yollarına dahi başvurdukları doğru mudur? Her fırsatta Haktan, Hukuktan, Adaletten ve Eşitlikten bahseden mevcut Belediye Başkanınız Erdem GÜL bu durumdan haberdar olmasına rağmen neden gereğini yapmamaktadır?
  4. Adalar Belediyesi İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Gönül ÜLKER’in tıpkı Yeşim ŞENER gibi yaşı tutmadığı halde 17 yaşındayken usulsüz olarak Devlet Memuru yapıldığı, bu usulsüzlüğün de Müfettiş raporlarına da yansıdığı ama Erdem GÜL’ün bu konuyu seleflerinin yolundan giderek görmezden geldiği ortadadır. Erdem GÜL bu durumdan da haberdar olmasına rağmen neden gereğini yapmamaktadır?
  5. Adalar Belediyesi Mali Hizmetler Müdürü Hacer ÖZDEMİR’in 2 yıllık Yüksek Okul mezunu olduğu bu nedenle Müdür olarak atanmasının mümkün olamayacağı ama buna rağmen Müdür olarak atandığı, diploma haricinde Müdürlük için gereken Görevde Yükselme Sınavına girmediği, Hacer ÖZDEMİR’in Müdürlük vasfını taşımadığı halde uzun süredir Müdürlük imkanlarından yararlandığı ve bu durumun Müfettişlerce tespit edildiği ayrıca İçişleri Bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı görüş yazılarında da bu durumun açıkça belirtildiği bilinmesine rağmen CHP’li Erdem GÜL bunu görmezden gelmektedir. CHP olarak sizin Hak, Hukuk, Adalet ve Eşitlik anlayışınız bu mudur?
  6. Adalar Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili Şebnem UZTÜRK’ün önce sözleşmeli olarak Eğitmen Adalar Belediyesinde işe alındığı sonrasında ise kadrolu yapıldığı ancak Şebnem UZTÜRK’ün Eğitmen olabilecek eğitim ve diplomaya sahip olmadığı, gerekli formasyonu yapmadığı Müfettişlerce tespit edilmiş olmasına rağmen halen görevine devam ettirilmekte ve hatta Belediyeyi yönetmektedir. Şebnem UZTÜRK ve ekibinin üç dönemdir Belediye Başkanları üzerindeki yaptırım gücü herkesin malumudur. Bu güç nereden gelmektedir ve Şebnem UZTÜRK’ü bu kadar özel ve dokunulmaz yapan nedir?
  7. Adalar Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Zeynep GÜNDOĞAN’ın sözleşmeli personelken 8 aylık çalışmasını evrakta sahtecilik yapılarak 2 yıl gösterdiği ve bu sayede kadrolu yapıldığı Müfettişlerce tespit edilmiştir. Adaletiyle övünen CHP’nin kontrolünde olan Adalar Belediyesince bu kişi hakkında da gerekli işlemler yapılmayarak olay görmezden gelinmektedir. Bunun sebebi nedir?

 

Yukarıda 7 madde halinde sorduğum sorulara Adalar Belediye Başkanınız Erdem GÜL cevap verememektedir dolayısıyla CHP Adalar İlçe Başkanı olarak göreviniz ve makamınız icabı bu soruların cevaplanması sizin sorumluluğunuzdadır. Bu sorulara siz cevap vermediğiniz takdirde sırasıyla önce İstanbul İl Başkanlığınıza ardından Genel Merkezinize sormak durumunda kalacağız.

 

Ayrıca başta Erdem GÜL, Dündar TIRAŞ ve siz olmak üzere Adalar Belediyesi Meclis üyeleriniz dahil göreve başlama zamanına ait Mal Varlıklarınızı halkla paylaşacak mısınız? Bu kadar şeffaf mısınız?

 

Özellikle Dündar TIRAŞ hakkında “muhasebesini tuttuğu kişilere kıyak geçiyor tutmadıklarının açığını arıyor “şeklinde iddialar var. Bir diğer iddia ise Başkan Yardımcısı olduktan sonra muhasebesini tuttuğu esnaf sayısında artış olduğu yönünde. Bu konuda bir açıklama yapmayı düşünüyor musunuz? Zabıta Müdürlüğü’nü kendisine bağlatan Dündar TIRAŞ muhasebesini tuttuğu kişilere gerektiğinde işlem yaptırabilecek dürüstlüğe ve güce sahip midir?

 

Son olarak, çok zorlu geçen 5 yıllık hukuk mücadelesini kazanarak görevine geri dönen Belediye Başkan Yardımcısı Resul CAN ile ilgili karara itiraz süresinin son gününde itiraz edilmesinin gerekçesi nedir? Belediye olarak hukuki tüm prosedürlere özenle uyuluyorsa yukarıda bahsettiğimiz kişiler hakkında neden hiçbir işlem yapılmıyor. Belediyede yargılanmakta olan müdürler ve memurlar hakkında neden bir işlem yapılmıyor ve görevlerine devam ettiriyorlar. CHP’nin eşitlik anlayışı bu mudur?

 

CHP kendi partililerine zarar vermekten vazgeçer mi? Hiç sanmam.

CHP gerçekten Hak, Hukuk, Adalet ve Eşitlikten yana mı? Hiç sanmam.

CHP ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün yoluna geri döner mi? Hiç sanmam.

 

Bu kadar soru sorduk ve hepsi Müfettişlerce tespit edilmiş resmi evraklara ve delillere dayanan sorular olmasına rağmen bugüne kadar bir cevap alamadık. Bu defa cevap alabilir miyiz? … (Burasını sonra dolduracağım.)

 

Saygılarımla.

 

Dr. Serkan GÜNGÖR

Bilgisayar Yüksek Mühendisi

& Tıp Mühendisi
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER ADALAR HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Erdem GÜL'ü Başarılı Buluyor musunuz?

Evet
Hayır
Kararsızım

Puan Durumu