26-10-2019 BAKIRKÖY

ÇAKMA BÜTÇE...

ÇAKMA BÜTÇE...

Değerli okurlar; aslında bugün ki yazım, Fetö ve 10 Aralıkçıların sahneye sürdüğü, CHP’nin kadın düşmanı il başkanı Canan Kaftancıoğlu ve ona toplantıda haddini bildiren ilçe belediye başkanıyla ilgiliydi ama araya dün onaylanan Bakırköy Belediyesi’nin 581 milyon 255 bin liralık, 2020 Mali Yılı Taslak Gelir-Gider Bütçesi girince ertelemek zorunda kaldım.

 

PEKİ NEYDİ BU ÇALAKALEM BÜTÇE?

 

Gelin hep beraber birkaçını inceleyelim. Bakırköy Belediyesi bütçesinde, Tiyatroya 50 milyon tl. ayrılırken, Park Bahçeler ve Sağlık hizmetlerine ayrılan toplam bütçe ise 41 milyon tl. En başta kendim olmak üzere, yıllardır Hükumetin hazırladığı Diyanetin bütçesini çok fazla olduğu için eleştiririz. Sizce CHP Bakırköy Belediyesinin tiyatro bütçesiyle-diyanetin bütçesi arasında ne fark var? Çocuklarımız-torunlarımızın koşup oynayacağı parkların daha da güzelleşmesi için çaba harcamak gerekirken-özellikle büyük bir nüfusa sahip yaşlılarımızı, tıp merkezlerimizde en son teknolojiye sahip cihazlar ve daha fazla doktorla muayene etme imkanı varken; Bakırköy halkının sadece % 5.8’inin para ödeyerek gittiği tiyatroya neden çok büyük bir bütçe? Acaba Park Bahçeler ve Sağlık hizmetlerinin toplamından çok daha fazla bütçeye sahip Tiyatro bütçesiyle bilmediğimiz başka tiyatrolar mı oynanacak?  

Yine, bütçeye 96 araç için 25 milyon tl. ulaşım gideri yazılmış. Gelin ufak bir hesap yapalım. 96 araç Bakırköy içinde her gün 100 tl.lik benzin yaksın. Yılda 3.5 milyon tl benzin sarfiyatı olur. Yine 96 araç her ay arıza yapsın 3.5 milyon tl. de onun için ödeyelim, etti size 7 milyon tl. Şimdi Tanrı inancı olan, Deist olan ve Ateist olan vicdan sahiplerine sesleniyorum; Geriye kalan 18 milyon tl. ye ne olacak, şişirilmiş faturalarla bu para birilerinin cebine mi girecek?

Bütçede 4 milyon tl. temsil ağırlama gideri yazılmış. Yani, belediye başkanımız gelen misafirlerini yedirip-içirsin diye her ay 350 bin tl para harcayacak. Tüyü bitmemiş yetimden, şehit ailelerinden, emekli, dul ve emekçiden vergi yoluyla alınacak paralarla kodamanların işkembeleri doldurulacak. Vallahi sizi bilmem ama benim bir kuruşumla o zengin misafirlere ısmarlanan ziyafetler haram-zıkkım olsun inşallah. Ben, temsil ağırlama giderinin Bülent başkanın bilgisi dışında olduğunu düşünüyorum, çünkü kendisinin o tür harcamaları cebinden yapacak kadar devletçi olduğuna inanıyorum.

Sizleri daha fazla sıkmadan bütçede ki diğer kalemlere geçeyim.

Zabıtanın görevi olmasına rağmen, Dilenci-kağıt toplayıcı-seyyar satıcılarla mücadele için ayrılan bütçe: 2.3 milyon tl.

Yeşilköy’deki huzur evi birilerine peşkeş çekilip, mevcut huzurevi kapanmayla yüzyüzeyken, yaşlılar için ayrılan bütçe: 500 bin tl.

Başta Bakırköyspor olmak üzere, spor kulüpleri hiçbir yardım alamazken ve beş parasız yaşam mücadelesi verirlerken, gençler spor yapsın diye ayrılan bütçe: 4.3 milyon tl.

Sokak hayvanları için ayrılan bütçe: 0 (Sıfır) tl.

Engelliler için ayrılan bütçe: 0 (Sıfır) tl.

STK’ların desteklenmesi için ayrılan bütçe: 0 (Sıfır) tl.

Çağdaş, Atatürkçü çocukların yetişmesine destek verecek olan bilim kulüpleri, fikir kulüpleri, satranç kulüpleri için ayrılan bütçe: 0 (Sıfır) tl.

 

Sayın başkan, kendi hazırladıkları bu bütçeyi savunmaktan bile aciz başkan yardımcılarınız ve müdürlerinizin, çalakalem-günü kurtarma adına iş yaptıkları ortada. Bizler telafisi olmayan çok şeyler yaşadık, üzüntümüz senin Bakırköy’le ilgili çabasızlığınadır…
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER BAKIRKÖY HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Erdem GÜL'ü Başarılı Buluyor musunuz?

Evet
Hayır
Kararsızım

Puan Durumu