17-08-2019 ADALAR

BÜYÜK BAŞARI!

ADALAR BELEDİYESİ EN ŞEFFAF BELEDİYE SEÇİLDİ

BÜYÜK BAŞARI!

Ülke çapında yapılan bir araştırma ve anket sonucunda 1389 Belediye arasında en şeffaf yönetilen belediye Adalar Belediyesi seçildi.

Elbette böyle bir şey yok zaten olması da mümkün görünmüyor. Neden böyle bir haber yapma gereği duyduğumuzu merak ediyorsanız konuyu şöyle izah edelim; Adalar Belediyesi'ne gidip gelen vatandaşlardan bazılarının dikkatini çeken bir durum söz konusu. Yaklaşık bir ay önce Belediyeye giden bir vatandaş koridorda bir masa ve üzerinde çok sayıda resmi evrak görüyor. Vatandaş bu durumu umursamadan oradan geçip gidiyor. Adalar Belediyesindeki işini bir türlü halledemeyen bu vatandaş haliyle bir hafta sonra tekrar belediyeye gidiyor ve aynı masanın evraklarla birlikte aynı yerde durduğunu görüyor. Koridordan gelen geçen çok ama masa ve evraklarla ilgilenen yok. Vatandaş merakından şöyle göz ucuyla evraklara bakıyor ve hakikaten tüm evrakların resmi evrak olduğunu görüyor. Bu duruma bir anlam veremeyen vatandaş yine işini halletmek için yoluna devam ediyor. 

Artık kısmetsizlik mi dersiniz yoksa yöneticilerin vurdumduymazlığımı dersiniz bilemem ama vatandaş işini yine halledemiyor eee malum koskoca bir ilçe ve koskoca bir belediye. Bunca işin arasında bu vatandaşın işinin çözülmemesi normal. Bizim vatandaş ilk gelişinin ardından yaklaşık bir ay sonra son defa şansını denemek için Belediyeye geliyor ve bir bakıyor ki masa evraklarla birlikte hala orada. Sonunda dayanamayan vatandaş durumu belgelemek adına çıkartıyor cep telefonunu ve durumu fotoğrafla ölümsüzleştiriyor.

Şimdi buradan sormak istiyoruz. Sevgili Adalar Belediyesi Başkanı Erdem Gül ve idareciler; 

1) Resmi bir kurum olan Adalar Belediyesinin koridorunda yaklaşık bir aydır bekleyen bu evraklar hangi müdürlüğe aittir? 

2) Bu evraklar neden koridorda bekletilmektedir.

3) Bu evraklardan bazıları vatandaşlarca alınarak kurum dışına çıkarılmış mıdır yani evraklarda eksik var mıdır yok mudur?

4) Her fırsatta belediyedeki bazı çalışanların basına evrak sızdırdığını iddia ederek günahsız memurlara ithamda bulunulurken adeta tanzim satış noktası gibi ortalık yerde resmi evrakları bırakmak normal midir?

5) Adalar Belediyesinde kaybolduğu söylenen evraklar bu sorumsuzluklar nedeniyle mi kayboluyor yoksa bazı evraklar bilerek bu şekilde ortada bırakılıp sonra önemli evraklarında bu esnada kaybolduğu mu iddia ediliyor?

6) Siz Adalar Belediyesini böyle mi yönetiyorsunuz?

7) Sevgili Başkan ve değerli yardımcıları; siz belediyenizin koridorlarından hiç geçmiyor musunuz? Geçiyorsanız bu durumu görmüyor musunuz? Görüyorsanız gereğini neden yapmıyorsunuz?

8) Siz o koltuklarda ömür boyu oturacağınızı mı zannediyorsunuz?


Bu sorulara elbette bir cevap gelmeyecektir. Cevap gelmemesi bir yana bu evraklarla kimse ilgilenmeyecektir. Buna rağmen üç gün sonra birileri çıkıp asıl sorumluları bildikleri halde günahsız memurları evrak sızdırmakla itham edeceklerdir.

Erdem Bey siz ve çevrenizdeki bazı kişiler zamanından önce güç zehirlenmesi yaşamaya başladınız hatta bazı meclis üyelerinizin kendilerini adeta ADALARIN SAHİBİ ilan ettiklerine dair çok fazla söyleti var. Büyükada Tanrısı, Heybeliada Tanrıçası ve Burgazada Tanrıçasını ekibinize almış olmanız çok akıllıca sanabilirsiniz ama dikkat edin çarpılabilirsiniz. Bizden söylemesi...

 
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER ADALAR HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Erdem GÜL'ü Başarılı Buluyor musunuz?

Evet
Hayır
Kararsızım

Puan Durumu