28-06-2019 ADALAR

BU İDDİALAR DOĞRUYSA ADALAR BELEDİYESİ F…’YE TESLİM OLMUŞ DEMEKTİR.

BU İDDİALAR DOĞRUYSA ADALAR BELEDİYESİ F…’YE TESLİM OLMUŞ DEMEKTİR.

MİT Tırları davasıyla meşhur olan Erdem Gül yönetimindeki Adalar Belediyesi yavaş yavaş kaynamaya başladı. Seçim öncesinde Adalı olmayışı, Adalar hakkında hiçbir fikrinin bulunmaması ve kamu tecrübesinin bulunmaması yoğun şekilde eleştirilen Erdem Gül tüm bu itirazlara rağmen aday gösterilmiş ve seçimleri kazanarak Adalar’ın yeni Belediye Başkanı olmuştu. 

 

Şu ana kadar henüz koltuğuna ısınamayan Erdem Gül ve yönetimi, önce bir Meclis Üyesinin Heybeliada’lı bazı vatandaşları DSP Adayı Coşkun Özden’e destek verdikleri gerekçesiyle tehdit ettiği iddasıyla gündeme gelmiş daha sonra ise Erdem Gül’ün danışmanının sarhoş bir vaziyette Belediye’ye ait Horoz Reis isimli tekneyi şahsi amaçlarla kullanması ortaya çıkmış ve basına yansımıştı. Hemen ardından, Heybeliadalıları tehdit ettiği söylenen meclis üyesinin Orman alanında bulunan kaçak evi gündeme gelmiş ve konu örtbas edilmişti. 

 

Erdem Gül bu defa ise çok daha vahim iddialarla gündeme geldi. İstanbul’a gelmeden önce Ankara’da yakın çevresince Sünger lakabı takıldığı iddia edilen Erdem Gül’ün ciddi anlamda alkol problemi yaşayan biri olduğu ve bu durumun Adalar Belediye Başkanı olduktan sonrada aynen devam ettiği iddia edildi. Öyle ki; Ramazan ayında Adalar Belediyesi tarafından Burgazada’da verilen iftar yemeğinden önce Erdem Gül’ün bir restoranda alkol alarak iftar saatini beklediği ve alkollü şekilde iftar yaptığı iddia edildi.

 

Olaylar maalesef bununla da sınırlı kalmadı. Seçim sonrasında Adalar Belediyesi’nden ayrılacağına kesin gözüyle bakılan Mali Hizmetler Müdürü Hacer Özdemir’in müdürlük kriterlerini taşımadığı, yeterli bir diplomaya sahip olmadığı ve müdürlük sınavına da girmeden müdür yapıldığının anlaşılması sonrasında Hacer Özdemir’in Erdem Gül’ün alkol ödemelerinin Belediye kasasından yapıldığını ve görevden alınması durumunda bunu ifşa edeceğini söyleyerek, Erdem Gül’ün özellikle “F…..” lakaplı bir şahsın meyhanesinde ve Aya Yorgi bölgesinde her gün alkol aldığı ve kendisinin de bu ödemeleri yemek - organizasyon adı altında Belediye kasasından ödeyerek Erdem Gül’ü kurtardığını yakın çevresiyle paylaştığına dair ciddi iddialar gündeme bomba gibi düştü. Hacer Özdemir’in gerçek kadrosu olan Şef kadrosuna indirilmesi için yazı yazıldığı ama bu olayın ortaya çıkması sonrasında Hacer Özdemir’e dokunulamadığı konuşuluyor.

 

Bu skandal iddialar dışında ise daha vahim olan bir başka iddia ise yaşı tutmadığı ve diploması olmadığı halde memur yapılan sonrasında ise kendisini memur yapan Personel Müdürü ile evlenen Fulya Erkan’ın kamuyu dolandırdığı anlaşılarak İstanbul Anadolu 10. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 2 yıl 6 ay hapis cezası ile 83 bin Türk Lirası Para Cezası almasına rağmen bu karar evrakının Adalar Belediyesi Avukatlarınca yok edildiği, evrakın kayıtlara girmediği ve İdare Mahkemesinde yürütülen dosyaya da eklenmediği anlaşılmış olmasına rağmen bizzat Erdem Gül tarafından Adalar Belediyesi’nde yeniden göreve atandığı gelen bilgiler arasında.

 

Kent Konseyi seçim toplantısında da yuhalanan ve Adalılarca yoğun tepkiye maruz kalan Erdem Gül’ün morali oldukça bozukken aynı gün Erdem Gül yönetimine karşı kazan kaldıran 10 Zabıta Memurunun da belediyede ciddi bir kargaşa yarattığı gelen bilgiler arasında.

 

Eski başkanların ve belediyedeki malum grubun kıskacına giren ve şaşkın ördek misali ne yapacağını şaşırmış olan Erdem Gül’ün partisinin İlçe Örgütü ile de arasının açık olduğu söyleniyor.

 

Kanunları uygulamak yerine etrafını sarmış olan küçük bir grubun talimatlarıyla hareket eden Erdem Gül’ün bu sorumluluğu daha fazla taşıyamacağı görüşü dilden dile yayılmaya başlamış durumda.

 

Buradan Erdem Gül’e naçizane bir tavsiyede bulunmakta fayda görüyoruz. 

 

Erdem Bey, sizden önce o makamda oturan ve şu an sizi ablukaya almaya çalışan kişiler makbul kişiler olsalardı bugün o koltukta siz oturuyor olmazdınız. Size hukukçu olduğunu iddia edenlerden, tecrübesinden bahsedenlerden, belediyede gruplaşma yaratan sahte eğitmenlerden, sizin alkol paralarınızı belediye kasasından ödediğini iddia ederek yerini sağlamlaştırmaya çalışanlardan, milletvekillerini devreye sokanlardan uzak durmadığınız takdirde sizin akıbetinizde sizden önceki başkanlarla aynı olacaktır. Bizden söylemesi.
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

Mustafa Lütfi Kıyıcı 23-08-2019 17:03

Adını saklayan "salak" babana sor telefonumu biliyor. Heybelide yaşıyorum. Aslında neler saçmaladığını da anlamadım.

Salak avcisi 03-07-2019 21:40

Mustafa Lütfi Kıyıcı ismini kullanan kişi seni ip adresinden bulduracagim, hangi deliğe girersen gir seni o delikten cikarttirip savcının önüne çıkartacağım, kanuni olan şeyi kanunsuz gibi gösterip beş ayrı suç işledin ki bunun hesabını vereceksin. Bunu unutma. Kimin son cirpinisi olacak herkes görecek.

Atila Sarp 01-07-2019 11:14

Yeni dönemler tezvirat tekrarı,suçlama hakaret söylemi,dedikodu yapma ya da dedikoduları aynı değerde olan paylaßarak çoğaltma ile karşılanmamalı,belgelere dayalı konular uygun bir söylem ve yöntemle yani yönetime gelenlere iletilmedi

Mustafa Lütfi Kıyıcı 29-06-2019 08:37

Son paragrafınız ve öngörünüze katılmamak mümkün değil. Eski yönetimin artıklarının etkisiz hale getirilmesi başarılmadan Erdem Gül başarılı olamaz. Bunu nihayet anlamalıdır . Bu insanların ekmeği ile oynamamakla anlatılır bir durum değildir. Soruşturma açılması talebinin gündeme alındığı günün ertesinde bu on kişilik ekibin tutumu,tepkisi son çırpınışlarıdır. Olayları körükleyen soruşturmaya konu olan kişi ve yandaşlarıdır. Görevden alınması için yeterliden öte delil aynı fiili işlediği iddiasıyla görevden alınan Orhan Bey örneği vardır.Erdem Gül eskilerin artıklarıyla başarılı olamaz.Bunu anlamalıdır. Zaten yandaşları "sana belediye başkanlığı yaptırmayacağız !" çığlığı ile amaçlarını ifşa etmişlerdir. Kaybedecekleri çok şey olduğunu bilmektedirler.

DİĞER ADALAR HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Erdem GÜL'ü Başarılı Buluyor musunuz?

Evet
Hayır
Kararsızım

Puan Durumu