01-11-2019 ADALAR

BİR SKANDAL DAHA! ŞAŞIRDIK MI? ELBETTE HAYIR.

BİR SKANDAL DAHA! ŞAŞIRDIK MI? ELBETTE HAYIR.

Adalar’ın adeta Muz Cumhuriyeti’ne dönüştüğü son 10 yıllık dönemde skandalların ardı arkası kesilmiyor. Her gelen Belediye Başkanı bir öncekini aratırken olan yine Adalar’a ve Adalılara oluyor. Heybeliada’lı meclis üyesinin kaçak evi, sarhoş danışman ve meclis üyelerinin kamu malı olan Hızır Reis teknesini babalarının malı gibi kullanması, Belediye Başkanının tarihe geçecek tekne kazası, Büyükada’ya kurulan çingene çadırları, belediyede kaybolan evraklar, vs. şeklinde uzayıp giden iddialara bir yenisi daha eklendi. 

 

Peki bu defa ne oldu?

 

Büyükada İskelesinde bulunan İstanbul Kart dolum makinelerinin bulunduğu yerin Erdem Gül’ün yol vermesiyle Adalar Belediyesi Meclis Üyesi Engin Çelik’e tahsis edildiği ve buraya hediyelik eşya satışı benzeri bir yer yapılacağı iddia edildi. Belediye Başkanı Erdem Gül’ün bu tahsisi alkollü bir akşam yemeğinde Engin Çelik’e bahşettiği söylentisi ise artık Adalar’ın ne kadar kötü bir duruma düştüğünü gösteriyor. 

 

Özellikle Hacer, Şebnem, Engin üçgeninde şamar oğlanına döndüğü söylenen Erdem Bey’in koltuğa oturduğu günden beri aciziyet içerisinde bir görüntü sergilemesi akıllara eski Belediye Başkanı Mustafa Farsakoğlu’nu getiriyor.

 

Şöyle ki; eski Belediye Başkanımız Mustafa Farsakoğlu engin bilgi birikimi ve edindiği devlet tecrübesiyle öyle bir personel rejimi oluşturarak kadro kurmuş ki bugün hala aynı kişiler yükselerek yönetmeye devam ediyor. Sonrasında gelen başkanlar ise bu kişilerin kuklası durumunda kalıyor. Mesela kanunlara aykırı bir şekilde sözleşmeli yapılan kişi Basın Yayın Müdiresi ve Belediye Eş Başkanı Şebnem Hanım, Şef olarak gelip önce Müdür sonra Başkan Yardımcısı olan Hacer Hanım (aslında Başkan’dan bir üst pozisyonda), sözleşmeliyken İmar Müdürü yapılan ve hala Müdürlük yapan Zeynep Hanım, devleti dolandırdığı halde göz göre göre memuriyete geri alınan ve emekliliğini bekleyen Fulya Hanım gibi isimlere bakınca Farsakoğlu’nun ne denli büyük bir yönetici olduğunu ve aslında arka planda hala Belediyeyi kendisinin yönettiğini anlıyoruz. 

 

Keşke hala Farsakoğlu Başkan olsaydı.

 

Bu arada Adalar CHP İlçe Teşkilatının olup bitenlere karşı ısrarla sessiz kalması ise Adalıların gözünden kaçmamış olacak ki sosyal medyada bu konuda birçok eleştiri gelmeye devam ediyor. 
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER ADALAR HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Erdem GÜL'ü Başarılı Buluyor musunuz?

Evet
Hayır
Kararsızım

Puan Durumu