04-01-2019 BAKIRKÖY

Belediye Başkanlığı için Olmazsa Olmazlar!

Belediye Başkanlığı için Olmazsa Olmazlar!

Değerli okurlar; erken seçimlere çok az bir süre kalmasına rağmen henüz bir çok yerde adaylar belirlenemedi. Bunun tek sebebi, aday seçimi yapılırken tüm kriterlerin gözönüne alınmasıydı.
PEKİ NEDİR BU KRİTERLER:
A Partisinde aday seçimi yapılırken öncelikle bölgenin demografik yapısına, adayın hem partide hemde o ilçede karşılığının olup olmadığına bakılır. Elbette tüm bu araştırmalar yapılırken en önemli kriter gizli ve açık anket sonuçlarıdır.
M Partisinde aday adayı sayısı çok az olduğundan dolayı en önemli kriter lidere biattır.
C Partisinde ise kriterler çok daha fazladır. Öncelikle aday adayı Monte Carlo, Las Vegas ya da daha düşük profilli adaysa  Bulgaristan’da bir kumarhanede çekilmiş resimi olmazsa olmazdır. Yanında çaycı, çalışan, escort biriyle otele girerken görüntü vermeleri gerekir. Daha önce belediye başkanlığı yapmış kişilerin çalıp çırptığı paraların üçte birini bir okulda genel başkana, onun eşine, genel başkan yardımcılarına bazı etkin vekillere, genel başkanın her gün nerede olduğunu ihbar eden özel kalem müdürüne-koruma müdürüne, hanımefendinin başyardımcısına, basın danışmanına dağıtması gerekir. Yok eğer ilk defa başkan adayı olacaksa 5 yılda alacağı rüşvetlerin yarısını yukarıda saydığım ekibe taahhüt etmesi ve önden kaparo vermesi şarttır. Tüm bunların dışında aday adayı parasızsa acilen mezhepçilik yapmalı ve tabela mezhep derneği kurarak Dersim-Seyit Rıza söylevleriyle kendini acındırmalıdır. (Bu tabela derneklerinden birinin dolandırıcı-sahtekar başkanı genel başkanı bile kandırmış, sırf genel başkanla aynı mezhepten olduğu için bu sahtekarın aldatmalarına seyirci kalınmıştır.) C Partisi için tek geçerli olmayan şey gizli-açık anketlerdir. Başta kendi partilileri olmak üzere halktan kopuk siyaset izleyen C Partisi için adayın kalitesinden çok rüşvetin kalitesi esastır. Maazallah dürüst bir aday anketlerden birinci çıkarsa kimden para koparacaklar… Büyükşehir belediyelerini kazanma derdi olmayan bu parti için aslolan tek şey ‘’Olursa ikimize, olmazsa şeyimize’’ dir.
Neyse, biz yine Bakırköy’e dönelim. Pazar günü Wow Otelde kahvaltı vardı. Sadece sarılık hastalığı geçirmiş olanlar için düzenlenen kahvaltı da körler sağırlar birbirini ağırladılar. İmam-Cemaat misali genel merkezin izinden giden sarılık hastalarına Tanrı bir an önce şifa versin diyelim. Aksi halde Bakırköy kaybedilecek.
Tarihe Not Düşelim: 24 Mayıs 2019 tarihini herkes ajandasına not etsin ve kimse başını duvarlara vurmasın….
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER BAKIRKÖY HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Erdem GÜL'ü Başarılı Buluyor musunuz?

Evet
Hayır
Kararsızım

Puan Durumu