07-11-2019 BAKIRKÖY

BAKIRKÖY KONGRELERE HAZIRLANIRKEN...

BAKIRKÖY KONGRELERE HAZIRLANIRKEN...

Değerli okurlar; Bakırköy Belediyesi en az 500 personel işe alacak. Dün belediye meclisi muhalefete rağmen bir karar alarak başkan Kerimoğlu’na yeni şirket kurması için yetki verdi. Yaklaşık 840 bankamatik çalışanın olduğu belediye de, alınan bu yeni kararı ben, Platon ve Aristo oturup beynimin içinde evrensel mantık kuralları çerçevesinde enine boyuna tartıştık ama sonuca varamadık. Yeni kurulacak şirket için bakalım hangi vekiller, il-ilçe başkanları çocuklarının-akrabalarının cv.lerini gönderecek… Belli mi olur, bir bakarsınız başkan alayına rest çeker ve siyaset gütmeden gençlerimizi iş-güç sahibi yapar.

 

İlçe kongreleri yaklaştıkça partilerde hareketlilikte başladı. CHP’nin 2018 genel seçimler ve 2019 yerel seçimlerinde adayları kendi belirleyerek çaktırmadan hayata geçirdiği ‘’TEK ADAM REJİMİ’’ ilçe ve il seçimlerinde de devam edecek gibi gözüküyor. Genel merkezin, ilçe-il başkanlık seçimlerine mevcut başkanlarla gitme eğilimi partide huzursuzluk yaratmakta. CHP İlçe Başkanı Asım Köksal Muş’un göreve geldikten bugüne kadar partide birlik-beraberlik mesajları veren tutumu ilçe kongresinde ne kadar etkili olur bilemeyiz ama benim bildiğim-tanıdığım Bülent Kerimoğlu son dakikaya kadar tarafsız görünür ve perdenin arkasında çalıştırdığı ekibi delege listesine hakim olduğunda da golünü atar. Çünkü, Kerimoğlu’nun 14 il delegesine kendi haklı gerekçelerinden dolayı çok ihtiyacı var. ‘’Yalnız, Kerimoğlu’nun perde arkasında çalıştırdığı ekibi tekrar gözden geçirmesinde fayda var. Bazı yazamayacağım kadar karmaşık ilişkilerden dolayı görevlendirmeler çok yanlış. Özü-sözü bir, insanlar üzerinde etkili, eline-beline-diline hakim, Alevilik üzerinden yürümeyecek, tüm kesimlerin saygınlığını kazanmış üç-beş kişi kendisine başarıyı getirir.’’ Tabi ki tüm bu çalışmaları, o güne kadar koltuğunu korursa mümkün.

İlçe başkanlık seçimi AK Partide çok sakin geçecek gibi görünüyor. İBB’nin kaybedilmesiyle birlikte psikolojik çöküntü içine giren partide ilçe başkanlığı cazibesini yitirmiş gibi gözüküyor. Mevcut başkan Tülin Mazlumoğlu Kestane’nin il yönetimi görevine geri çağrılması durumunda, ilçe başkanlığına Vahit Kırkhan ve İbrahim Keleş’in isimleri geçmekte.

Aldığı cesur kararlarla ilçede etkili muhalefet olacağının sinyallerini veren MHP hummalı bir çalışma içine girmiş durumda. Bakırköy’ün sorunlarını masaya yatıran Turgut İnan ve yönetimi, meclis üyeleri Ahmet Altun’la belediyeyi önerge yağmuruna tutmaya hazırlanıyorlar. MHP, Ülkücülüğün temel esaslarından olan Lider-Doktrin-Teşkilat üçlemesine sarsılmaz bağlılığından dolayı genel merkezin isteği doğrultusunda seçime mevcut başkan Turgut İnan’la gidecek.

Gelişmeleri çok yakından takip etmeye devam ederek sizleri bilgilendireceğim.

 

Sayın Kerimoğlu’nun Yeni Çağ gazetesinde 2 Kasım’da yayınlanan röportajında, İŞTE BU YIL İÇİNDE TAMAMLANACAK PROJELER adı altında:

‘’Engelliler İş Atölyesi kurulacak. Zuhuratbaba, Yeşilköy ve Ataköy'de 3 bin araçlık yeraltı otoparkları kurulacak. Kentsel dönüşüm çalışmaları süratle başlanacak. Tarladan tüketiciye direkt satış yapılan "Organik Pazar" kurulacak. Botanik Park'ta açık hava konser alanı oluşturulacak. Yeşilyurt ve Yenimahalle'de sağlık ocağı/Ana-Çocuk Sağlığı Merkezi kurulacak. Özgürlük Meydanı'ndan sahile kadar, işgallerden kurtarılan caddelerin dış cepheleri yenilenecek. Marka cadde oluşturulacak. Gençler için "İnovasyon ve Kodlama Merkezi" kurulacak. Osmaniye Mahallesi'nde "Bakırköy Vakıf Üniversitesi" kurulacak. Şenlikköy/Basınköy mahallelerimizde 2 bin m2 büyüklüğünde geleneksel Türk Sanatları Müzesi ve Kültür Merkezi kurulacak. Çalışan kadınlara yönelik yeni kreşler açılacak. Yenimahalle/Kartaltepe'de bir ilköğretim okulu ve bir lise kurulacak. Osmaniye Mahallesi cumartesi Pazar alanı 2 katlı, kapalı modern Pazar yeri yapılacak. Altına 5 kat, bin araçlık otopark yapılacak. Zeytinlik Mahallesi'ne "Tarık Akan Kültür Merkezi" yapılacak. Kaynak Yeniçağ: Bakırköy'de kırmızı alarm! ‘’ demiş. Ver mehteri başkan, seni harbiden takdir ediyorum. En azından kendi seçmenini çok iyi tanıyor, onlara Londra hayali yaşatıp Ardahan’a razı edebiliyorsun.

 

Bakırköy’de, diğer ilçelerde olduğu gibi Kent Konseyi denen ve hiçbir vasfı olmayan ucube bir birim var. Bu birimle alakalı Birgül Ayman Güler hocamızın muhteşem yazısını linki açarak okumanızı tavsiye ederim.https://veryansintv.com/kent-konseyleri-nereden-cikti/?fbclid=IwAR3DDi6k24VfNMJeKEggRc7xspL_sK5hXjO6yFkDbxd7hveCFJisONxvC98

 

Unutmadan sorayım. Rumeli Tv’ye bugüne kadar belediye tarafından bir ödeme yapıldı mı? Yapıldıysa kim, ne kadar para ödedi?
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER BAKIRKÖY HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Erdem GÜL'ü Başarılı Buluyor musunuz?

Evet
Hayır
Kararsızım

Puan Durumu