03-09-2019 ADALAR

ADALAR'DA KATLİAM! BUNADA MI SUSACAKSIN BAŞKAN?

ADALAR'DA KATLİAM! BUNADA MI SUSACAKSIN BAŞKAN?

Kınalıada'da bir vatandaşı ısıran köpek Adalar Belediyesi taşeron veterineri ve Adalar Belediyesi Hayvan Barınağında kaçak işçi olarak çalıştırılan bir Rus vatandaşı tarafından fazla doz uyuşturucu ile skandal bir şekilde öldürüldü. Öldürülen köpeğin ise vatandaşı ısıran köpek olmadığı başka bir köpek olduğu anlaşılınca konu örtbas edildi.

------

Bu olay çok can sıkar çok kişiyi de yakar. Yaklaşık iki hafta önce Kınalıada'da bir bayan, sokak köpeği tarafından ısırılmış ve durum Adalar Belediyesi'ne bildirilmiş. Adalar Belediyesi veterineri izinli olduğu için taşeron olarak çalışmakta olan bayan veteriner ve yanında bir Belediye çalışanıyla birlikte Kınalıada'ya giderek köpeği uyuşturmaya çalışırken gerekenden fazla doz atış yaparak köpeğin ölümüne sebep olmuşlar. Öldürülen köpeği Başkan Yardımcısı H. Ö.'in talimatı ve imzasıyla Pendik ilçesine gönderen Adalar Belediyesi gelen rapor neticesinde köpeğin kuduz olmadığını köpek tarafından ısırılan vatandaşa bildirmiş. Isırılan vatandaşa aşıya gerek olmadığının bildirilmesi sonucunda ise ısırılan vatandaş aşılarının kalan dozlarını yaptırmamış daha sonra da yurt dışına çıkmış.

Olay buraya kadar sadece köpeğin sorumsuzluk neticesinde öldürülmesi gibi görünse de olay aslında çok daha trajik. Yapılan araştırmada öldürülen köpeğin vatandaşı ısıran köpek olmadığı, kimseye zararı dokunmamış başka bir köpek olduğu, ısıran köpeğin ise yerinin tespit edilemediği ortaya çıktı. Bir diğer skandal ise Adalar Belediyesi çalışanı olarak olaya müdahale eden kişinin de barınakta kaçak olarak çalıştırılan bir Rus vatandaşı olduğu belirlendi. Mevcut olayda İlçe Tarım Müdürlüğü'ne bilgi verilmesi gerekirken bu şekilde skandallar zincirine sebep olunması sonrasında ise ısırılan kadına haber verilmeyerek olay örtbas edilmeye çalışılmış. Köpeği aşırı dozla öldüren taşeron veteriner hakkında daha öncede defalarca şikayet olmasına rağmen siyasi bağlantıların devreye girmesiyle hataları görmezden gelindiği söylenen bu kişi hakkında Adalar Belediye Müfettişi N. K.'nin da kendisine gelen soruşturmaların üstünü kapattığı ve bu talimatları Başkan Yardımcısı H. Ö.'den aldığı iddia ediliyor. Belediye Müfettişi N. K.'nin daha öncede Horoz dövüştürdüğü iddia edilerek Polis tarafından hakkında işlem yapılan Zabıta Amiri M.D.'nin de soruşturmasını da kasıtlı olarak kabul etmediği ve gelen soruşturmayı iade ederek konuyu örtbas ettiği iddialarının ardından bu olayında yaşanması akıllarda ciddi soru işaretlerine sebep olmuş durumda.

Yanlış köpeğin öldürülmesi sonucunda ortaya çıkacak skandallardan korkan Adalar Belediyesi'nin bir vatandaşın sağlığını hiçe sayarak konuyu örtbas etmesi tam bir skandaldır. Bu durumun bir an evvel açıklığa kavuşturulması gerekmektedir. Konuyu öğrenen duyarlı Adalılardan bazıları ısırılan vatandaşa ulaşarak durumu bildirmiş ve ısırılan vatandaşın şu an eksik doz nedeniyle hayati riskinin devam ettiği anlaşılmıştır.

Adalar Belediyesi faytonlara kafayı takmışken horoz dövüşleri, köpek katliamları gibi konularda sessiz kalacak mı bekleyip göreceğiz.

Haber detayları devam edecektir...
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER ADALAR HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Erdem GÜL'ü Başarılı Buluyor musunuz?

Evet
Hayır
Kararsızım

Puan Durumu