14-11-2019 ADALAR

ADALAR KONGRELERE HAZIRLANIYOR...

ADALAR KONGRELERE HAZIRLANIYOR...

Değerli okurlar; İlçe kongreleri yaklaştıkça partilerde hareketlilikte başladı. CHP’nin 2018 genel seçimler ve 2019 yerel seçimlerinde adaylarını kendi belirleyerek çaktıra çaktıra hayata geçirdiği ‘’TEK ADAM REJİMİ’’ ilçe ve il seçimlerinde de devam edecek gibi gözüküyor. Genel merkezin, ilçe-il başkanlık seçimlerine mevcut başkanlarla gitme eğilimi partililer arasında büyük huzursuzluk yaratıyor. Belediye başkanlığını yüzüne gözüne bulaştıran Atilla Aytaç bu defa ilçe başkanlığı için kolları sıvamış durumda. Mevcut İlçe Başkanı Ercan Akpolat’ın göreve geldikten bugüne kadar partide varlık gösterememesi ilçe kongresinde ne kadar etkili olur bilemeyiz ama benim bildiğim-tanıdığım CHP’liler en doğru kararı vereceklerdir. Şaka, şaka, şaka… İstiklal Marşına düşman, Can Dündar’ın kankası, devlet sırlarını ifşa eden, uydurma Ergenekon-Balyoz davalarında Taraf Gazetesinde tetikçilik yaparak komutanlarımızın tutuklanmalarında-şehit olmalarında pay sahibi ERDEM GÜL’ü belediye başkanı seçen; Atatürkçü postuna bürünmüş Seyit Rızacılar-HDP kuyrukçuları ve belediyeden nemalananlar şimdi de başkanlarının desteklediği ilçe başkan adayı kimse gidip ona oy verirler.

  

İlçe başkanlık seçimi AK Partide çok hareketli geçecek gibi görünüyor. İBB’nin kaybedilmesiyle birlikte psikolojik çöküntü içine giren partide ilçe başkanlığı cazibesini yitirmiş gibi gözükse de, iktidarın AK Parti de olması adayları cezbetmeye devam ediyor. Mevcut başkan Sina Şen’in yerel seçimlerde başarısız olması, yönetiminde yer aldığı Mavi Marmara motor iskelelerinin Adaların güzelliğine hançer gibi saplanması, yine yönetiminde Kurucu değerlere sosyal medyasında saldıran kişi bulunması, Adalı olmaması, kendisini dev aynasında görerek halktan kopuk olması, Adaların sosyal dokusuna uygun icraatlar yapamaması, belediyenin kötü yönetimine karşı kılını kıpırdatmaması en büyük handikapları. Şu an ilçe başkanlığı için en güçlü aday; gençliği-sempatikliği ve Adalı herkes tarafından sevilip-sayılmasıyla ön plana çıkan Ramazan Dokuzkardeş gibi gözüküyor. Partinin ileri gelenleri olan İsmail Durmuş, Kaya Sönmez, Kerim Düzcan, Akif Şekerci, Mustafa Şahan ve Bahattin Yetim’in de Ramazan Dokuzkardeş’e destek verecekleri söyleniyor.

 

Aldığı cesur kararlarla ilçede etkili muhalefet olacağının sinyallerini veren MHP hummalı bir çalışma içine girmiş durumda. Adalar’ın sorunlarını masaya yatıran Suat Vural ve yönetimi önümüzdeki süreçte partiye büyük ivme kazandıracaklardır. MHP, Ülkücülüğün temel esaslarından olan Lider-Doktrin-Teşkilat üçlemesine sarsılmaz bağlılığından dolayı genel merkezin isteği doğrultusunda seçime mevcut başkan Suat Vural’la gidecek.

 

İYİ Parti ile ilgili de birşeyler yazmak isterdim ama kendilerini ne duyan, ne bilen, ne de gören var.

 
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER ADALAR HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Erdem GÜL'ü Başarılı Buluyor musunuz?

Evet
Hayır
Kararsızım

Puan Durumu