22-10-2019 BAKIRKÖY

AÇ KAPA MÜDÜRLÜK...

AÇ KAPA MÜDÜRLÜK...

Bakırköy Belediyesi her gün yeni bir rüşvet iddiasıyla çalkalanıyor. Daha dün rüşvet haberleri www.bakırköymerkez.com da yayınlanmışken, bugün yeni bir iddia ortalığı kasıp kavurmaya yetti. İncirli caddesinde bulunan bir kebap restaurant Şubat 2019’da içki ruhsatı için belediyeye başvurdu. Hemen yanı başında okul olmasına rağmen içki ruhsatı verilen restaurantın kısa bir süre sonra ruhsatı iptal edilerek lokanta ruhsatına çevrildi. Yapılan görüşmeler sonucunda içki ruhsatı iptal edilen işletme sahibi araya aracılar sokarak bir daha içki ruhsatı alınca bu defa yine bilinmedik şeyler oldu ve işletmenin içki ruhsatı tekrardan iptal edildi. Kafanız karıştı değil mi! Benimde öyle… Tam dört defa ruhsat problemi yaşayan ve mağdur olan işletmeye Allah yardım etsin diyor ve Bakırköy Belediye Başkanına soruyoruz:

 

  1. Normalde esnaf ruhsat almak için aylarca beklerken, aynı ay içerisinde 4 defa ruhsat değişikliğine gidilmiş midir? Eğer gidilmişse, bu durum belediyenizin rutin işlerinden midir?
  2. Okul yanındaki işletmeye içki ruhsatı verilirken emniyetten görüş alınmış mıdır?
  3. Ruhsat ve Denetim Müdürünüz Şefik Yiğit işletmeye içki ruhsatı vermişse bunu hangi gerekçeyle yapmış, içki ruhsatları verip sonra da bu ruhsatları neden iptal etmiştir?
  4. İşletmeye verilen içki ruhsatının altındaki imza Evren Bey'e mi aittir yoksa kendisi izinliyken onun yerine başkası mı imzalamıştır?
  5. Şayet içki ruhsatı verilmişse bunun karşılığında Ruhsat Müdürü ve işletme sahibi arasında para alışverişi yaşanmış mıdır?
  6. Eğer böyle bir para alışverişi yaşanmışsa, ruhsat iptalinden sonra mağdur edilen işletmeye alınan paraların bir kısmı geri iade edilmiş midir?
  7. Belediyenizde bu tür problemler yaşanması elbette sizin dahlinizde olmayan olaylardır. Siz, başkan olarak yaşanan bu tarz uygunsuz işlemler için şeffaf belediyeciliğin gereğini yaparak sorumlu başkan yardımcınız Cavit GanİÇ ve ruhsat müdürünüz Şefik Yiğit hakkında bir inceleme başlatacak mısınız?
  8. Sayın Başkan, eğer içki ruhsatı usulsüz olarak verilmişse, Emniyet kuvvetlerimizi ve cumhuriyet savcılarımızı bu konunun aydınlatılması ve şaibelerin giderilmesi için göreve çağıracak mısınız?

 

Değerli okurlar; aslında her belediyeye böyle jet hızıyla (sonradan yere çakılsalar bile) çalışan müdürler lazım.

NOT: Siyasi geleceğinden çok umutlu olduğum sayın başkanın bu tür beceriksizliklerle yıpratılmaya çalışılması, CHP içerisindeki 10 Aralıkçılara dikkat edilmesiyle önlenebilir.
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER BAKIRKÖY HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Erdem GÜL'ü Başarılı Buluyor musunuz?

Evet
Hayır
Kararsızım

Puan Durumu