04-01-2019 BAKIRKÖY

300 ıSpartalı Ankara'da

172 CHP’li Ankara’ya giderken şendik 172 CHP’li o gün bir parmak bala yenildik…

300 ıSpartalı Ankara'da

172 CHP’li Ankara’ya giderken şendik
172 CHP’li o gün bir parmak bala yenildik…

Değerli okurlar; bugün içime atıp kanser olacağım şeyleri buradan yazacağım ki konser olsun. Biliyorum, şimdi bir çoğunuz haberi okuduktan sonra kızacak, küsecek, trip atacak, karşı çıkacaksınız. Ben olaylara at gözlüğüyle bakmayı bir türlü beceremediğim için kusura bakabilirsiniz. Yazımın başında paylaştığım şiir tamamen gerçektir. Evet, 230.000 nüfuslu Bakırköy’de Kerimoğlu’nu sevmeyen 172 kişi Ankara’ya CHP Genel Merkezine gittiler. Kendilerine ‘’sivil lay loy lom hareketi’’ diyen grubun tamamen gizlilik içerisinde yaptığı bu yolculuk planı haliyle fiyaskoya dönüştü. Yahu arkadaş madem bir  eylem yapacaksınız çıkın sosyal medyada, bizler aracılığıyla bunu açıkça duyurun. Kimden neyi gizliyorsunuz? Siz eylem kararı aldıktan iki dakika sonra zaten Kerimoğlu’na haber uçacağını bilemeyecek kadar cahil misiniz? Yoksa kendinizi 300 ıSpartalı mı zannettiniz! İçinizde rakı masasına oturduğunda mangalda kül bırakmayan, kitleleri peşinden sürüklediğinden dem vuran, yaptıkları eylemlerin bütün ülkede ses getirdiğini anlatan(!) akıl hocalarınızın da mı beyni sulanmıştı? Sayı önemli değil eylemci arkadaşlar, önemli olan kalite… Hani davullar zurnalar, hani parti önünde ‘’genel başkanla görüşmeden buradan kalkmayacağız’’ diyerek başlatılan oturma eylemi, hani ‘’kumarbaz başkan istemiyoruz’’ pankartları, hani Çaycı Hatice, hani dayak yiyen işçi Anıl, hani yaptığı haberler yüzünden eşinin yanında gece saldırıya uğrayan gazeteci Serdar, hani Kerimoğlu’nun hırsı yüzünden kafası koparak ölen işçi Mustafa’nın pankartları??? Peki ya o basın bildirinizi hangi edebiyat düşmanı hazırladı? Bu kadar sıradan, cümle düşüklüğüyle dolu bildirinizi okuduğumda aklıma biri geldi ama o karşı tarafın adamı olduğu için ihtimal vermedim.
Bitti artık Bakırköylüler… Akıl hocalarınız yüzünde eyleminizi elinize yüzünüze bulaştırarak Bülent Kerimoğlu’nun yerini garantilediniz. Çok yakında o akılsız akıl hocalarınızı da yazacağım. Size başaramazsınız dediğim ne varsa azmettiniz, çalıştınız, inandınız ve sonunda başaramadınız. Ben Kerimoğlu’nun yerinde olsam hemen bir karşı hamle yapar, ikibin insanı genel merkezin önüne yığarak lehimde propaganda yaptırırım. Üstüne de sizler için Kılıçdaroğlu’na ‘’onlar bir kısım menfaat grubuydu’’ derim olur biter… 
Ankara’da görüştüğünüz kişilerle bakkal Memed efendi de elini kolunu sallayarak gidip görüşürdü.
Şimdi evlerine dönen 300 ıSpartalı olarak kime ne anlatacaksınız, neyi anlatacaksınız tahmin ediyorum ama bence susun ki sizlerle daha fazla alay edilmesin. 
Kılıçdaroğlu’nun Filleri fıkramı gerçeğe dönüştürerek beni haklı çıkaran Bakırköy halkına teşekkür eder, Bülent Kerimoğlu’nun bir kopyasının daha yapılarak ilçemize gönderilmesini Kılıçdaroğlu’ndan arz ve rica ederim.

 

H. Murat BAŞBAY
Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER BAKIRKÖY HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Erdem GÜL'ü Başarılı Buluyor musunuz?

Evet
Hayır
Kararsızım

Puan Durumu