Haber Detayı
18 Ocak 2021 - Pazartesi 14:26
 
YUH ARTIK! ''Aşı Yaptırırsanız Eşcinsel Olursunuz''
İsrail'de, "Aşı yaptırırsanız eşcinsel olursunuz" diyen hahama büyük tepki gösterildi...
GÜNDEM Haberi
YUH ARTIK! ''Aşı Yaptırırsanız Eşcinsel Olursunuz''

İsrail'de, Ultra-Ortodoks Daniel Asor adlı haham, takipçilerine yaptığı açıklamada, "Kovid-19 aşısı olursanız eşcinsel olursunuz" gerekçesiyle Kovid-19 aşısı olmaktan kaçınmaları çağrısında bulundu. 

"KÜRESEL ÇAPTA KÖTÜ NİYETLİ YÖNETİMİN PARÇASI"

DHA’nın aktardıklarına göre, İsrail medyasından yer alan habere göre, sosyal medyada takipçi sayısı fazla olan Haham Daniel Asor, aşılama çabalarının "yeni bir dünya düzeni kurmaya" çalışan "küresel çapta kötü niyetli bir yönetimin" parçası olduğunu, bunun arkasında Masonların, Illuminatilerin ve Bill Gates'in olduğunu iddia etti.

AÇIKLAMA ORTODOKSLARI İKİYE BÖLDÜ


Haham Asor'un aşı ve eşcinsellik arasında bir bağlantı olduğu iddiası, koronavirüs aşısı vurdurmak için gönüllü olmaya çağıran önde gelen Ortodoks hahamların açıklamalarına tezat oluşturduğu belirtildi.  Öte yandan, LGBT hakları grubu Havruta da Asor'un yorumlarına cevaben “Şu anda eli kulağındaki yeni üyelerimizi karşılamaya hazırlanıyoruz” dedi.

225 BİN KİŞİYE İKİNCİ AŞI VURULDU

Dünyanın en hızlı aşılamalarından birini kararlılıkla sürdüren İsrail, mart ayı ortalarına kadar 9 milyon vatandaşının 5 milyonunu aşılamayı ve ekonomisini yeniden açmayı hedefliyor. İki milyondan fazla İsrailli çoktan ilk doz aşıyı yaptırdı, yaklaşık 225 bin kişiye de ikinci doz aşılar vuruldu.

İşin şakasını yapacak olursak: Tüm bu gelişmelerin ışığında aklımıza. ''Bizimkiler aşıyı bu yüzden mi getirmiyorlar acaba?'' sorusu gelmekte... 

Kaynak: Odatv.com https://odatv4.com/hahamdan-tartisilan-cikis-18012154.html

Kaynak: Editör:
Etiketler: YUH, ARTIK!, ''Aşı, Yaptırırsanız, Eşcinsel, Olursunuz'',
Yorumlar
Haber Yazılımı