Haber Detayı
05 Nisan 2021 - Pazartesi 16:55
 
İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANLIĞINDAN TÜM ADALILARA ÇAĞRI...
‘bir ünite kan üç canı kurtarır’
ADALAR Haberi
İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANLIĞINDAN TÜM ADALILARA ÇAĞRI...

İYİ Parti Adalar İlçe Başkanlığı – Türk Kızılay’ı işbirliği ile 8 Nisan 2021 tarihinde Büyükada Atatürk Meydanında kan bağışı kampanyası düzenleniyor. Kan bağışçıları ile kana ihtiyaç duyanlar arasında gönüllük köprüsü kurulmasına destek vermek amacıyla gerçekleştirilen kampanyanın temel hedefi, kanın acil değil sürekli ihtiyaç olduğu konusunda farkındalık uyandırmak. Bağışlanan her kanın kurtarılan 3 can demek olduğunu unutmayan ve küçük bahanelerin büyük iyiliklere engel olmasına izin vermeyen tüm gönüllüleri, kampanyaya destek vermeye davet eden İYİ Parti İlçe Başkanı, açıklamasını yazılı olarakda basın mensuplarına sundu.

 

Kan Bağışı Hakkında Merak Edilenler

 

Kimler kan bağışında bulunabilir?: 18-65 yaş arası, 50 kg üzeri sağlıklı her birey bağış yapabilir.

Ne sıklıkta kan bağışı yapılır?: Erkeklerde 90 günde bir, kadınlarda 120 günde bir bağış yapılabilir.

Kan bağışlamaya uygun olup olmadığımız kontrol ediliyor mu?: Kan bağışlamadan önce kan sayımı yapılır ve sonuçlar uygunsa gönüllüden bağış alınır.

Kan bağışı ne kadar sürer?: Kayıt, muayene, kan verme ve ikram işlemlerinin tamamı yaklaşık olarak 30-35 dakika sürer.

Kan bağışladıktan sonra nelere dikkat edilmesi gerekir?: Kan bağışı günlük yaşantınızın akışında önemli bir değişikliğe yol açmaz.

 

İYİ Parti Basın Bülteni

 

Türk Kızılay’ı ile İYİ Parti Adalar İlçe Başkanlığı’nın birlikte ‘Şehitler Haftası’nın’’ (14-20 Nisan) Ramazana denk gelmesinden dolayı  ‘şehitler adına’ organize ettiği kan bağışlama etkinliği, Perşembe 08.04.2021de, 11:00-18:00 arası Büyükada Atatürk Meydan’ında yapılacaktır.

Korona sebebiyle Kızılay’ın kan ihtiyacı elzem durumda olup, bu güzel bahar ayında milli duyguları bir tohum gibi Adalar’a serpmek istiyoruz. Bütün Adalıların desteklerini ve kan bağışında bulunmalarını temenni ederiz. Unutmayın ki ‘bir ünite kan üç canı kurtarır’.

İYİ Parti Adalar İlçe Başkanlığı olarak tüm Adalıları kan bağışı için Büyükada Atatürk Meydanı’na bekler, bu kampanyaya katkı sunacak olan bütün duyarlı vatandaşlarımıza şimdiden teşekkür ederiz.

 

Saygılarımızla,

Kaynak: Editör:
Etiketler: İYİ, PARTİ, İLÇE, BAŞKANLIĞINDAN, TÜM, ADALILARA, ÇAĞRI...,
Yorumlar
Haber Yazılımı