Haber Detayı
10 Şubat 2021 - Çarşamba 13:23
 
DİSK GENEL-İŞ SENDİKASINDAN BAKIRKÖY BELEDİYESİNE ÜLTİMATOM
Disk Genel-İş sendikası, Bakırköy Belediyesinin toplu iş sözleşmesi ile ilgili uzlaşmaz tutumunu eleştirerek, son kez uyardı.
BAKIRKÖY Haberi
DİSK GENEL-İŞ SENDİKASINDAN BAKIRKÖY BELEDİYESİNE ÜLTİMATOM

 

Değerli işçi arkadaşlar, Bakırköy Belediyemiz şirket personellerini kapsayan 2020 - 2022 dönemi toplu iş sözleşmemizde belediye yönetimimiz tüm görüşmelerimize rağmen, mahkeme ile engelleme yapmaya devam etmektedir.

Bu süreç içerisinde; Kısa çalışma ödeneği, işten atılan arkadaşlarımızın alınmaması, onayı ve isteği olmadan başka kurumlara devredilen işçi arkadaşlarımızın mağduriyeti, ödenmeyen mesailer, düşürülen maaşlar, kuralsız ve güvencesiz çalışma ile belediyemizde emek sömürüsü katlanarak devam etmektedir.

Bu bağlamda, 10 Şubat 2021 Çarşamba günü mesai bitimine kadar, yetkimize itiraz çekilmez, düşürülen maaşlarımız eski seviyesine getirilmez, tüm sorunlarımız masa başında çözülmez ise süresiz eylemlerimiz başlayacaktır. Tüm işçi arkadaşlarımızın sendikal disiplin ve örgütlü hareket gereği hareket etmelerini önemle rica eder ve sendikamızdan gelecek bilgiler doğrultusunda hareket etmelerini önemle rica ederiz.

Hak verilmez alınır zafer sokakta kazanılır. Direne direne kazanacağız. 

DİSK Genel-İş İstanbul Avrupa Yakası 2 No'lu Şube Başkanlığı

Kaynak: Editör: H. Murat BAŞBAY
Etiketler: DİSK, GENEL-İŞ, SENDİKASINDAN, BAKIRKÖY, BELEDİYESİNE, ÜLTİMATOM,
Yorumlar
Haber Yazılımı