Haber Detayı
05 Eylül 2020 - Cumartesi 15:13
 
DİNOZORLU PARK'A BEKLERİZ...
Siyasette öylesine vefasız bir çağ yaşıyoruz ki, birlikte yola çıktığımız insanı üç günde harcıyoruz.
BAKIRKÖY Haberi
DİNOZORLU PARK'A BEKLERİZ...

Ekmek parası ile Covid 19 arasına sıkışmış değerli okurlar; bildiğiniz üzere Cumhurbaşkanlığı Genelgesi’yle, kamu kurum ve kuruluşlarında, uzaktan ve dönüşümlü çalışma gibi esnek çalışma yöntemleri uygulanmaya koyuldu. Ulusal basın da, sanki yepyeni bir olaymış gibi bunu manşetlere taşıdı. Ey yandaş medya, benim başkanım Kerimoğlu bu günleri 5 yıl öncesinden görerek UZAKTAN ve esnek çalışma yöntemini uygulamaya koymuştu zaten. Bakırköy Belediyesinden maaş alanların yaklaşık 850 tanesi, Damal’dan-Ankara’dan-Bahçelievler’den-Esenyurt’tan-Beşiktaş’tan, kısaca yurdun dört yanından esnek-uzaktan çalışarak maaş alıyorlar. Hatta bazı yerel medya başkanımızın ileri öngörüsüne laf edip, utanmadan onlara bankamatik diye iftira atıyorlardı. Hey yavrum heyyyy, siz devlet olarak bu sistemi yeni uyguluyorsunuz…

 

Bakırköy Belediyesi, Zuhuratbaba da Dinozorlu Park’ı yeniden düzenleyip hizmete açacak. Çocuklara dinozor ailesini sevdirme amacını taşıyan parkta, yaşayan-yaşatılan dinozorlara da yer verileceği gelen bilgiler arasında.

 

Yurt Haber Ajansının verdiği bilgiye göre, Zuhuratbaba mahallesindeki Salı pazarı Cumartesi pazarının olduğu yere taşınacakmış. Benim anlamadığım, o yere mevcut projeye göre Kaymakamlık ve Emniyet binası yapılacak. Günü kurtarmak adına yapılan taşınma işi herhalde orada nihayet bulacak.

 

“Bakırköy İçin Çalışıyoruz” Ayamama Deresi’nde İBB ile işbirliği yaparak başladığımız, dere yatağı rehabilitasyonu, rekreasyon ve peyzaj çalışmalarımıza devam ediyoruz, diyerek kendini kandıran sayın Kerimoğlu’na yeniden hatırlatalım; Ayamama Deresinin ıslah çalışmasını İBB yapıyor, siz değil.

 

Bakırköy’ün çevre-imar-sokak hayvanları başta olmak üzere tüm sorunlarına sırtını dönen ve 6 aydır muhtarlarla görüşmeye tenezzül dahi etmeyen (Ataköy Konakları muhtarı hariç) Bülent Kerimoğlu’nun, nasıl bir sendrom yaşadığı halk tarafından merak ediliyor. Önce Covid 19’a yakalanıp ardından kurultaydan büyük bir yenilgiyle çıkan sayın Kerimoğlu’nun yaşadığı üzüntülerden sıyrılıp tekrar 2014 yılındaki günlerine dönmesini bekliyoruz. Sevgili başkan, senin zaten en büyük hayalin Almancı veya kapıcı olmak değil miydi? Üzülme, söz veriyorum o işi ayarlayacağım. Dostlar bu günler içindir. Sen yeter ki başını dik tut. ‘’Boynu Bükük’’ olanın celladı çok olur.

 

ÖZGECAN Kadın Danışma Merkezi şimdi de Yaşam Köyü’ne taşınmış. Sadece mesai saatlerinde çalıştığı söylenen ve 5 defa yeri değişen merkezi sırf medyatik olmak için şov amaçlı açan belediyeyi uyarayım, şimdi de kullanılmaz hale gelen danışma merkezi bu defa medya da çok ağır yerilecek haberiniz olsun.

 

Yeşilköy Anafartalar sokağa biri konteyner koymuş ve burası çingeneler tarafından ev gibi kullanılıyor. Acaba yapılan eylem burada ki Türk nüfusu kaçırtıp evlerine ucuza konmak için mi? Yoksa belediyeyi-kanunları yok sayıp sokağı dingonun ahırı zanneden biri mi o konteynırı koydu? Ya da nüfusu olup söz geçirilemeyen biri mi? Emniyet müdürümüz Cihat Dağdeviren'in konuya el atmasını bekliyoruz.

 

Çiçeği burnunda başkan yardımcısı Umut Yenice’yi diğer başkan yardımcıları makamında ziyaret etmiş. Körler-sağırlar birbirini ağırlarmış misali ziyaret için bir şey yazmayacağım. Hatta adı başkan yardımcılığı olan ama bir diğer başkan yardımcısı Taner Öğünç gibi yetkisiz yetkili olmanın detaylarına da girmeyeceğim. An itibariyle Bakırköy için çalışan, gecesini gündüzüne katan ve ter döken tek bir isim var, o da zaman zaman eleştirdiğim başkan yardımcısı Cavit Ganiç… gerisi hikaye.  

 

 

Kaynak: Editör: H. Murat BAŞBAY
Etiketler: DİNOZORLU, PARK'A, BEKLERİZ...,
Yorumlar
Haber Yazılımı