Haber Detayı
16 Kasım 2020 - Pazartesi 14:02
 
CANAN KAFTANCIOĞLU CHP GENEL BAŞKANI MI OLACAK?
Günümüz siyasetçileri artık, ne oldukları gibi görünüyorlar, ne de göründükleri gibi olmaktalar. İşlerine nasıl geliyorsa öyle görünmeyi tercih ediyorlar.
GÜNDEM Haberi
CANAN KAFTANCIOĞLU CHP GENEL BAŞKANI MI OLACAK?

Değerli okurlar; yatağa yatmak vücudu, salağa yatmak ruhu dinlendirir şiarıyla hareket eden bir kitleyle karşı karşıyayız. Farklı siyasi partilerde ki bu kitlelere ne derseniz deyin aldırmıyorlar. CHP’nin son kurultayında ve CHP Kadın Kolları Başkanlığı seçiminde bahsettiğim bu kitlenin büyük etkisini inkar edemeyiz. Yazımın sonunda bu iki kurultayın çok kısa özetini haberin altına bırakıyorum ki, unutmayasınız…

 

Gelelim şimdi yaşanan son gelişmelere.

İzmir, yaşadığı deprem sonrası hayatlarını kaybedenleri toprağa verirken-yaralıların yaralarını sarmaya çalışırken-evsiz kalanlara başlarını sokabilecek sıcak yuva ararken; Canan Kaftancıoğlu’da İzmir’e gitti ama hemen, ‘’ne iyi yürekli kadın’’ diyerek alkışlamayın… düğüne gitti. Yoksa, mahallenin yanması onun umurunda bile değildi.

Bize ulaşan iddialar ise en az İzmir Depremi kadar vahim.

Düğün için İzmir’e giden CHP İstanbul il başkanı Canan Kaftancıoğlu ve CHP İzmir il başkanı Deniz Yücel birlikte ülke gündemine dair sohbet ediyorlar. Deniz Yücel, sohbet esnasında Meral Akşener’in özellikle kıyı kesimlerinde oylarının çok yükseldiğini, Kemal beyle bu işin yürümeyeceğini, bu yükselişin önüne ancak yine başka bir kadın genel başkanın geçebileceğinden bahsederek; ‘’Kemal beyden boşalacak koltuğa sen geçmelisin, hazırlıklarını buna göre yap, İzmir il başkanlığı olarak yanındayız’’ diyor.

Yine iddiaya göre Canan Kaftancıoğlu derhal İstanbul’dan kankası olan A. Araştırma Şirketinin sahibiyle görüşme yaparak; ''‘’CHP’de, Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Sonra Kimi Genel Başkan Olarak Görmek İstersiniz’’ diye bir anket yaptır ve popüler olmayan üç-beş isimle birlikte benimde ismimi yaz. Çıkan sonucu birlikte değerlendirelim'' diye talimat veriyor.

Gelen talimat üzerine, A. Araştırma Şirketi alelacele bir anket yapıyor ve çıkan sonucu görüşmek üzere Cihangir’de bir restaurant da buluşma gerçekleşiyor.

Gerçek Cumhuriyetçiler ve Atatürkçüler adına sevinerek söylüyorum ki, anket sonucuna göre Kaftancıoğlu’nu genel başkan olarak görmek isteyenler yüzde 0,3 çıkmış. Elbette durum böyle olunca Anketçi kankası kendisine, ‘’İl başkanlığı koltuğunda oturmaya devam et ve sesini çıkarma. Her şeyi zamana bırak ve beklemede kal yoksa rezil olursun’’ diyerek dostane uyarıyor. Hayalleri Paris iken, anket sonucunda gerçeğin Mesudiye ilçesi Sarıca köyü çıkması Canan hanımı derinden yaralıyor.

Oysa siyaset yansımadan ibarettir Canan Hanım. Ne ekersen onu biçer, ne söylersen onu duyar, ne kadar yargılarsan o kadar yargılanır, ne kadar yapıcı olursan o kadar kazanır, ne kadar yıkıcı olursan o kadar yıkılırsın.

 

Bildiğiniz üzere son CHP kurultayında, genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun hazırladığı liste sabaha karşı 4'te Oğuz Kaan Salıcı tarafından Canan Kaftancıoğlu'na aktarıldı. Listeye karşı çıkan İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul'un önde gelen siyasetçilerini toplantıya çağırdı. Toplantıya bazı kritik belediye başkanları da katıldı. Toplantıda alternatif liste çıkarılması kararı alındı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun listeye aldığı Tuncay Özkan ve Yıldırım Kaya'nın alternatif listeye alınmamasına karar verildi. Hazırlanan liste Örgütlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı'ya iletildi. Kurultay salonunda 21 il başkanı bir toplantıya çağrılarak Oğuz Kaan Salıcı tarafından liste il başkanlarına dağıttırılarak, salonda genel başkanın listesi olarak dolaştı. Delegeler böylece listelerinde Yıldırım Kaya ve Tuncay Özkan başta olmak üzere kendilerine muhalif olan birçok ismi işaretlemediler. "Genel Başkanın listesine karşı liste çıkarmak o makama karşı bayrak açmak demektir.’’

Yine aynı şekilde Kadın Kolları Kurultayına da müdahale eden Kaftancıoğlu, 4 gün boyunca bütün illerin il başkanlarını arayarak delegelerin iradesine ipotek koydu. Konuyla ilgili eski kadın kolları başkanı Fatma Köse yaptığı konuşmada, “Böyle kadın kurultayı olmaz. Herkes haddini bilecek. Gidin il başkanlığınızı yapın, kadın kolları kurultayına karışmayın” diyerek isyan etmişti. https://www.youtube.com/watch?v=nzksxP6fwDU

Kaynak: Editör: H. Murat BAŞBAY
Etiketler: CANAN, KAFTANCIOĞLU, CHP, GENEL, BAŞKANI, MI, OLACAK?,
Yorumlar
Haber Yazılımı