Haber Detayı
26 Ekim 2020 - Pazartesi 15:57
 
ÇAĞIMIZIN VE İNSANLIĞIN VAHŞETİ VE SÖZDE MEDENİ ÜLKELERİN TUTUMU…
Bugün Karabağ’da devam eden savaşta Azerbaycan orduları üstünlük sağlayınca, Ermenistan ve onu bu savaşa teşvik edenler bir şok yaşadılar.
GÜNDEM Haberi
ÇAĞIMIZIN VE İNSANLIĞIN VAHŞETİ VE SÖZDE MEDENİ ÜLKELERİN TUTUMU…

Paşinyan önce küstahça ve kışkırtıcı demeçler vermeye, ülkemizi de suçlayarak dünyayı kendilerine destek vermeye çağırdı.

Daha sonra sistemli ve donanımlı iyi yetişmiş bir ordu ve hava üstünlüğü sağlayan Azerbaycan orduları cephede üstünlük sağlamaya başlayıp birçok önemli mevzileri ele geçirmeye başlayınca, Ermeni askerleri savaş cephesinden kaçmaya başladılar.

Bu noktadan sonra Ermenistan güçleri Sivilleri ve savaş cephesinde olmayan yoğun sivil noktaları, örneğin Gence’yi roketatarlarla vurmaya başladı.

Ermenistan’ın Bir gece yaptığı aşağılık ve kahpece bir saldırıda bile 12 suçsuz günahsız sivil öldü, yüzlerce masum insan yaralandı.

Türkiye, Azerbaycan ve dünyadaki Türklerden gelen büyük tepkiler üzerine Rusya taraflara çağırı yaparak Ateşkes ilan etti.

Ateşkesin daha ilk saatlerinde Ermenistan Ateşkesi ihlal ederek devlet olamadığını gösterip ve bir terörist gibi hareket ettiğini dünyaya kanıtladı.

Bu aslında uluslararası kurallara göre bu açık bir SAVAŞ SUÇUDUR, sivilleri vur emrini veren Paşinyan’da bir savaş suçlusu durumuna düşmüştür.

Ancak Türk Dışişleri Bakanlığının protesto, kınama ve çağırılarına ve uluslararası kuralların açık ihlaline rağmen ne ABD, ne AB, ne Rusya, nede başka bir ülke gerek Ateşkes ihlalini gerekse sivil noktaların bombalanmasını, sivillerin, uykudaki bebeklerin öldürülmesini asla kınamadılar ve insanlık dışı, etik dışı, uluslararası kurallara saygısız bir tutumla sessiz kalmaya ve seyretmeye devam ettiler.

Bu vahşete sessiz kalan sözde medeni bu ülkelerin bu tutumları ÇAĞDIŞI, ULUSLARARASI ANLAŞMALARA AYKIRI, HUKUK DIŞI, İNSANLIK DIŞI BİR VAHŞETTİR.

Bu sessizlik Ermenistan’a teşvik olarak sonuç verdi, Ermenistan Sivil noktaları vurmaya üst üste devam ederek silahsız ve savunmasız masum insanları, kadınları, çocukları ve uykudaki Bebekleri vurmaya devam ettiler.

Ancak Azerbaycan güçleri daha da hızlanarak çok stratejik noktaları ele geçirip Ermeni ordusuna ciddi kayıplar verdirince kaçış hızlandı.

Kaçan Ermeni askerlerin yerine Suriye deki dünyanın en sapkın katilleri ile PKK dan takviye geldi ama başarı olmadı. Rusya’dan özel kiralık paralı asker getirdiler yine olmadı.

Bölgeye giden Fransız Vatandaşı bir ermeni gazeteci dünyaya gerçekleri şöyle açıkladı, Ermenistan gerçekleri gizliyor burada binlerce ölü ermeni askeri var.”Azerbaycan güçleri kararlı bir biçimde ilerlemeye devam edip Karabağ’a girdiler ve birçok Önemli noktaları aldılar.

Bu günlerde dünya basını da bizim yerli basında yeni bir İNSANLIK DIŞI VAHŞETİ daha açıkladılar.

“Ermenistan çocukları savaş cephesine sürmeye başlamıştı, Cephedeki savaşın içine, yani ateşe atılan çocukların resimleri yayınlandı her yerde .”

Tüm bu ihlal ve insanlık dışı vahşetin çeyreğini bir Türk yâda bir Müslüman ülke yapsaydı sessiz seyirci kalan bu sözde Medeni ülkelerin hepsi aynı anda Bremen mızıkacıları gibi ayağa kalkarlardı, Bizi uzun uzun soykırımla ve vahşilikle suçlarlardı.

Herkes bu İnsanlık dışı vahşet olaylarından sonra açıkça gördü ki ABD, AB, Rusya ve bu vahşete seyirci kalanlar İnsanlıktan nasibini almamışlardır insanda değiller, medeni hiç değiller sadece kendilerini öyle göstererek, yalan bir algı yaratarak dünya kaynaklarını hile, desise ve silah zoruyla sömürenlerdir.

 

Ülker DURUKAN

Çevre Dostları Derneği Başkanı

Bakırköy Sivil Toplum Kuruluşları Onursal Başkanı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇAĞIMIZIN, VE, İNSANLIĞIN, VAHŞETİ, VE, SÖZDE, MEDENİ, ÜLKELERİN, TUTUMU…,
Yorumlar
Haber Yazılımı