Haber Detayı
14 Kasım 2020 - Cumartesi 17:19
 
BELEDİYE BAŞKANININ SÖZLERİ YANLIŞ ANLAŞILDI.
İngiltere’de yapılan bir araştırmada Covid-19’u yenen bazı hastaların beyinlerinin 10 yıl yaşlandığı ve bazılarının IQ seviyelerinin düştüğü ortaya çıktı. Allah muhafaza, maskesiz sokağa çıkmayalım.
BAKIRKÖY Haberi
BELEDİYE BAŞKANININ SÖZLERİ YANLIŞ ANLAŞILDI.

Değerli okurlar; son günlerin flaş konusu Kerimoğlu’nun, ‘’İstanbul'un bu nüfus artışını taşıyamayacağını o nedenle nüfusu azaltmak için 100 bin TL teşvik vererek Anadolu'ya göçü teşvik etmek gerektiğini’’ belirten sözleriydi. Ben bu sözün iyi niyetle söylenmiş olduğunu ve sn. Kerimoğlu’nun o sözlerle, daha çok kırsaldan göç alan başta Esenyurt olmak üzere, Bağcılar-Esenler-Tuzla-Pendik-Fatih gibi ilçeleri kastettiğini düşünüyorum. Yoksa Bakırköy ilçesinin, başta yaşamın pahalı olması nedeniyle dışarıdan göç alabilmesi mümkün değildir. Yok eğer, belediye başkanımız o sözleriyle Bakırköy’ü de kastetmişse, kastettiği insanlar Bakırköylü değil, Bakırköy’e sonradan gelip yük olanlardır.

Örneğin, BYUAŞ müdürü Yalçın Yazıcı’yı kastetmiş olabilir… Kendisi Ataşehir’de oturuyor ve günde iki kez Marmaray’dan geçiyor. Kimin parasıyla? Bakırköy Belediyesinin.

Müdürü taşıyan 34 P* 72** plakalı makam aracının kirasını ve 50 km. lik yolda harcadığı benzinini-trafik cezalarını kim ödüyor? Bakırköy Belediyesi.

Yetmezmiş gibi şimdi de Güvenlik Müdürü yapılacak ya, kesin onun için demiştir.

Yine sn belediye başkanımız, belediyeden hiç çalışmadan maaş alan ve kendi ifadesiyle personelin yüzde 65’ini oluşturan bitleri kastediyordur.

Ya da, hiçbir görevi olmamasına karşın bedavadan başkan yardımcılığı maaşı alanları da kastetmiş olabilir.

Belki de hiçbir vasfı olmadığı halde danışman adı altında maaş alan keşkekçileri, Osmaniye de-Ataköy de tamamen duygusal çalışan iş bitiricileri kastetmiştir.

Şayet, beni ve diğer gazeteci arkadaşlarım Özcan abi, Mahmut Abi, Selvi ve Serdar'ı kastettiyse çok ayıp etmiştir. Bari 200.000 tl diyeydi o zaman eyiydi. :))

 

Bakırköy Belediyesinin H. D. isimli güvenlik amirini daha önce yazmıştım. Hakkında 2010/136 ve 2012/237 sayı numaralı dosyalar bulunan ve en son İBB seçimlerinde AK Partili seçmenlerin üzerine aracını sürdüğü iddia edilen DİSK üyesi bu kişi neden korunup kollanıyor bilmiyorum. Acaba, başkan yardımcısı Bahri Bellek ve DİSK temsilcisi Adil Çiftçi ile el ele verip, güvenlikçilerin DİSK’e bağlı Güvenlik-Sen’e geçmelerini sağladığı için mi? Özlük dosyasındaki suçlara rağmen birilerinin ayıbını bildiği için mi?

Elbette bu konu sn. Kerimoğlu ve yargıyı ilgilendirir. Benim asıl merak ettiğim konu ise; öyle ya da böyle yetki alan Güvenlik-Sen 8 aydır neden toplu sözleşme yapamıyor? Hemde Bahri Bellek’in toplu sözleşme yapılsın ısrarlarına rağmen…

Madem söz Güvenlik-Sen’den açılmışken; sn. Kerimoğlu, bu sendika seni asgari ücret farklarına dair mahkemeye vermiş. DİSK avukatlarının açtığı davayı BYUAŞ’ta destekleyen yöneticiyi de bir zahmet sen araştır.

Hazır araştırırken, Güvenlikçilerin son iki yıldır ödenmeyen, üç yazlık ve üç kışlık kıyafet ücretlerine ne olmuş ona da bak. Hatta elin değmişken, Yeşilköy Huzurevinde elektriksiz-susuz görev yapan, kaderlerine terk edilmiş güvenlikçilerin sorununu da çözüver. Yine Botanik Parkta bulunan 2 Hece’nin önündeki güvenlik mobunu da kaldırt ki, oradaki arkadaşlar kurşunların ilk hedefi olmasınlar. Güvenlikçilerin atış eğitimi için, kaç kişi poligona götürülmüş ve bunun için kaç tl ödeniyor, 2 yılda bir yapılması gereken atış eğitimi neden 5 yılda bir yapılıyor bunları da araştır bence. Sonra da, Yalçın Yazıcı-Bahri Bellek ve bizim meşhur Mesut Albayı makamına çağırıp, terslik varsa hesap sor.

 

Onbinlerce vergisini ödemeyene aynı muamele yapılmazken, işleri sadece işçilerin hakkını savunmak olanların ofisine memur gönderip, çöp vergisini ödeyip-ödemediklerinin hesabını sormak sana yakışmaz Bülent başkan. Senin de çok iyi bildiğin gibi, Belediye hırsla değil, akılla yönetilir.

 

Sn. Kerimoğlu yeni evine taşındı, hayırlı olsun. Yeni evinin korumasını 4 güvenlikçi sağlıyor. Merak ettiğimden soruyorum, oturduğu evin güvenliği varken ayrıca 4 güvenlikçiye ihtiyaç var mıydı? 5188 sayılı yasa uygun olarak özel güvenlik şubeden gerekli izinler alındı mı? Eğer alınmadıysa bununla ilgili yazılacak cezaları kim ödeyecek?

Kaynak: Editör: H. Murat BAŞBAY
Etiketler: BELEDİYE, BAŞKANININ, SÖZLERİ, YANLIŞ, ANLAŞILDI.,
Yorumlar
Haber Yazılımı