Haber Detayı
07 Nisan 2021 - Çarşamba 14:11
 
BELEDİYE BAŞKANI VE KOMİSYONLARI...
Celladına aşık olmuşsa bir millet/ İster ezan, ister çan dinlet/ İtiraz etmiyorsa sürü gibi illet./ Müstehaktır ona her türlü zillet. Ömer Hayyam
GÜNDEM Haberi
BELEDİYE BAŞKANI VE KOMİSYONLARI...

Bir ilçe belediye başkanı görev yaptığı süre boyunca o kadar çok mağdur oldu ki; yaşadığı huzurevi kapanan yaşlıya, oyun oynayacağı parkı cafeye dönüştürülen çocuğa, rüşvetsiz inşaat yapamayan müteahhite, maaşları düşürüldüğü için faturasını-kirasını ödeyemeyen işçiye, sokakları-caddeleri harap haldeki mahalleliye, uydurma tutanaklarla işten atılan işçiye mağdur olma sırası bir türlü gelmiyordu…

Düşündü-taşındı ve yaşadığı mağduriyeti giderebilmek için aklına bir fikir geldi. Evet, ilçesinde yepyeni komisyonlar kuracak ve bu komisyonlar aracılığıyla bütün sorunlar çözülecekti. Derhal kolları sıvayarak işe koyulan mağdur başkanın, belediyeciliğe çok farklı bir bakış açısı getirecek olan bu komisyonlarını, inşallah diğer belediyelerde örnek almazlar.

 

HALİNE ŞÜKRET KOMİSYONU

Bu komisyon üyeleri; belediye işçilerine ödenen günlük 5 tl. yemek ücretinin acaba daha nasıl aşağı çekilebileceği ile ilgili araştırma yapmak üzere kuruldu. Simit fiyatlarının yüksekliği nedeniyle boşta gezen 1600 personelin göreve çağrılarak simit üretimi yapılması, yaş sebze ve meyvaların ilçenin en büyük parkında üretilerek maliyet fiyatına işçilere satılması, günlük 100 personelin teknelerle balık avına çıkarılarak, yakalanan balıkların üçer-beşer işçilere dağıtılması, ilçe halkının etinden sütünden daha fazla yararlanılması gibi konularda çalışmalar yapacak.

 

HATAMIZI ANLADIK BİZİ AFFEDİN KOMİSYONU

Bu komisyon üyeleri; sosyal medyayı çok iyi takip edip Google amcadan her haltı öğrendiklerini bildikleri Z kuşağının bir dahaki seçimde oy-moy vermeyeceklerini gördükleri için, kendilerini bugüne kadar verdikleri oylarla yerel yönetimlerde tutan-tutacak olan yaşlıların ağızlarına bal çalmak için kuruldu. İlk etapta hain Z kuşağı yerine A kuşağı nineleri-dedeleri işe alan komisyon, tüm milli ve dini bayramları da yine bu A kuşağıyla kutlayacak.

 

KENTSEL DÖNÜŞÜM İHANETTİR KOMİSYONU

Bu komisyon üyeleri; daha önce rüşvetin tarifesi haberine de konu olan ve kot farkı metrekaresine göre rüşvet aldığı iddia edilen belediyenin, +1 kat çıktığında bu alacağından mahrum kalmaması için, ilçe halkına kentsel dönüşümün ne kadar kaka-kötü-pis-öcü olduğunu anlatarak bu düşünceden vazgeçirmeye çalışacak.

 

ŞEYH UÇMAZ MÜRİT UÇURUR KOMİSYONU

Bu komisyonun üyeleri; ilçe halkıyla birebir görüşmelerde bulunarak, 2019 yılında belediye seçimini kazandıklarında enkaz devraldıklarını, yapmak istedikleri projeleri hükümetin engellediğini, yerel basının dış mihrakların güdümünde yalan haberler yaptığını, aslında belediyenin, A Haberdeki Türkiye gibi güllük-gülistanlık olduğunu anlatarak; belediye başkanının üç harflilerle sık sık bir araya gelip durum değerlendirmesi yaptığını ve kötü konuşanları bu üç harflilerin çarpacağını, hatta daha önce de üç harflilerin bir yerel gazeteci ile belediye çalışanını çarptıklarını anlatacaklar.

 

BAHÇE DUVARINDAN AŞTIM KOMİSYONU

Bu komisyon üyeleri; ilçede bulunan ve geniş bahçelere sahip olan bina sahipleriyle görüşüp, ‘’Bahça duvarından aştım/Sarmaşık güllere dolaştım’’ şarkısı eşliğinde onları ikna ederek buraların cafe-restaurant olarak ortak kullanımını teklif edecek…

 

MUHALİFLERİ KAN DÖKMEDEN BİTİRME KOMİSYONU

Bu komisyonun üyeleri korana geçirmekte olanlardan oluşacak. Koronalı üyeler muhalifleri tek tek ziyaret edip zorla öpüşecek ve onları hastanelik ederek muhalefetin sesini kısacaklar. Ayrıca bu komisyonun, sendikalı işçiler üzerinde de çalışma yapmaları bekleniyor.

Sahi, değerli belediye meclis üyeleri siz hangi komisyondasınız?

 

Not: Bu yazı tamamen mizahtır ve inşallah hiçbir belediye başkanı yazıyı ciddiye alıp uygulamaya yeltenmez…

 

Kaynak: Editör: H. Murat BAŞBAY
Etiketler: BELEDİYE, BAŞKANI, VE, KOMİSYONLARI...,
Yorumlar
Haber Yazılımı