Haber Detayı
14 Nisan 2021 - Çarşamba 13:19
 
BAKIRKÖYLÜ SORUYOR, #25 MİLYON DOLAR NEREDE…?
#BakırköyBelediyesi işçileri, #Bakırköy #Özgürlük Meydanı 'nda #Hak, #Hukuk ve #Adalet istemeye devam ediyorlar…
BAKIRKÖY Haberi
BAKIRKÖYLÜ SORUYOR, #25 MİLYON DOLAR NEREDE…?

Senegal’de, bir ilçe belediyesine bağlı şirket; Hamdou Düouf’un oğlunu işten atmaya kalkınca Hamdou Düouf gelip şirketi basar ve şirket yönetim kurulu başkanına ve şirket müdürüne bağırır-çağırır-sinkaflı küfürler eder.

Peki, sonra ne mi olur?

Ülkede Hak-Hukuk-Adalet olmadığı, yapanın yanına kâr kaldığı için o şirket başkanı ve müdürü tükürdüğünü yalayarak çalışanını tekrar işe alır.

Peki, kavga biter mi?

Hemen bir masa kurulur ve Hamdou Düouf’a bir parka kurulan kafenin işletmesi hediye edilerek barış sağlanır.

Üçüncü sınıf bir ülkede yaşananları aktarmamın amacı, aynı şeylerin bizde de yaşanmaması içindir…

 

Bakırköy Halkı bu aralar aklını sorularla bozmuş…

Bir tarafta devletin kayıp olduğu iddia edilen 128 milyar dolarını, öte tarafta Bakırköy belediyesinin kayıp 25 milyon dolarını soruyorlar.

Belediyenin resmi 609 milyon, gayri resmi 1 milyar borcunun olduğunu ama hiçbir yatırımın olmaması sebebiyle bu paraların nereye harcandığını soruyorlar.

İşçilerine 5 tl. yemek ücretini reva görürken, kendilerine 1 milyon 173 bin 558 tl.lik temsil-ağırlama adı altında nerelere para harcadıklarını soruyorlar.

İhtiyaç sahipleri için belediyenin Ramazan kolisi dağıtılmasına ayırdığı 1 milyon tl. bütçenin ne olduğunu soruyorlar?

Tamı tamına 40 milyon 123 bin tl ödenen Bakırköy Belediye tiyatrosunun hangi oyunları sergilediğini, bilmedikleri-duymadıkları-görmedikleri oyunların mı sergilendiğini soruyorlar.

Bugüne kadar bakım-onarım işleri için 75 milyon harcanmasına karşın, belediye binasının neden bakımsızlıktan sapır sapır döküldüğünü soruyorlar.

Belediye başkanının 4 yıl boyunca kullandığı ve gayri yasal olarak kirasını belediyeye ödettiği ikametgahıyla alakalı dava açılıp açılmadığını soruyorlar.

Mülkiyeti Bakırköy Belediyesine ait olan Bakırköy sınırları içerisinde bulunan 17 taşınmazın belediye encümen kararıyla 1 ila 3 yıllığına 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 51/g maddesine göre pazarlık usulü yöntemi Bakırköy Yapı İnşaat Ulaşım Sağlık Hiz. Şirketine kiralandığı, kiralanan yerlerden 15 adedinin ise mezkûr şirket tarafından alt kiracılara (3’üncü kişilere) 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 51/g maddesine göre pazarlık usulü yöntemi ile tekrar ihale edildiği bilinmektedir. Söz konusu taşınmazların Kanun’un 51/g maddesine göre kiraya verilmesi mümkün olmadığı halde neden kanuna aykırı işleme devam edildiğini soruyorlar.

CHP genel başkanı Kılıçdaroğlu’nun eski soyadı Karabulut. Eşi Selvi Kılıçdaroğlu’nun evlenmeden önceki soyadı ise Düzgün. Kılıçdaroğlu'nun annesinin kızlık soyadı ise Gündüz olduğuna göre, acaba belediyede Kemal-Selvi Kılıçdaroğlu’nun kaç yakınının işe alındığını soruyorlar.

Yapımı Yılan Hikâyesine dönen belediyenin yeni hizmet binasının, ince işleri için 120 milyon tl harcanacak olmasına. ‘’acaba bu paralarla; Ankara’da ki sarayın yavrusu yapılarak altın varaklı koltuklar, ejder meyveleri, kristal avizeler mi alınacak’’ diye soruyorlar.

Bölge idare mahkemesinin durdurma kararına karşın Ataköy sahilde inşaatların nasıl devam edebildiğini soruyorlar.

Sorular uzadıkça uzar. Dün Bakırköy Özgürlük Meydanında partililerden habersiz basın açıklaması yapan Canan Kaftancıoğlu, #128MilyarDolarNerede diye haklı olarak sordu. Eminim ki, oraya partililer davet edilseydi yukarıdaki soruları da sorarlardı…

 

#BakırköyBelediyesi işçileri, #Bakırköy #Özgürlük Meydanı 'nda #Hak, #Hukuk ve #Adalet istemeye devam ediyorlar… Her hafta Salı ve Perşembe günleri 12.15’te meydanda seslerini duyurmaya çalışan bir avuç emekçiye gidip destek verin. Sıcak koltuklarında oturup klavye kahramanlığı yapanlar, sizleri de meydanlarda görelim... ‘’amouu partimüz zarar görür şekerimm’’ diyen iki yüzlü bit tipler, sizler gelmeseniz de olur…

Kaynak: Editör: H. Murat BAŞBAY
Etiketler: BAKIRKÖYLÜ, SORUYOR,, #25, MİLYON, DOLAR, NEREDE…?,
Yorumlar
Haber Yazılımı