Haber Detayı
10 Ekim 2020 - Cumartesi 13:16
 
BAKIRKÖY SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI, DEPREM HAZIRLIKLARI VE KENTSEL DÖNÜŞÜM İŞİNİ DENETLEMEK İÇİN HAREKETE GEÇTİ.
BAKIRKÖY Haberi
BAKIRKÖY SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI, DEPREM HAZIRLIKLARI VE KENTSEL DÖNÜŞÜM İŞİNİ DENETLEMEK İÇİN HAREKETE GEÇTİ.

Geçtiğimiz günlerde Marmara denizindeki  faylar yavaş yavaş hareketlenmeye başladı.

1999 yılından bu yana depremle ilgili birçok çalışmalar ve girişimler yapan Bakırköy Sivil Toplum kuruluşları da bu konudaki son durumu, alınan tedbir ve önlemleri, Kentsel Dönüşüm konusunun neden hala bekletildiğini denetlemek üzere bir karar alarak harekete geçti.

Öncelikle Bakırköy Kaymakamlık makamına gidip Sayın Kaymakam Nazmi Günlü den bu konuda kapsamlı bilgiler aldılar.

Daha sonra yapılan bir değerlendirme toplantısında İBB de gurubu olan tüm partilerin ilçe Başkanları kanalıyla İBB Meclis guruplarından randevu alınıp kendileriyle birer toplantı yapılarak Bakırköy ün riskli 5,6 mahallesi için yapılacak Kentsel Dönüşüm Planlarımızın acilen çıkarılması talep edilecek.

Bu çağırılara ilgi göstermeyen ilçe Başkanları ve parti gurupları basın ve sosyal medya yoluyla Bakırköy halkına teşhir edilecektir.

Deprem bir can güvenliği konusudur, Anayasamıza göre devletin hiçbir kademesi vatandaşların can ve mal güvenliği konusunu savsaklayamaz bu suçtur.

Aldığımız bilgilere göre 5 mahallede çok vahim durumda binalar ve tahmini insan kaybı çok yüksektir.

Bunları bile bile bu işten siyaset RANT beklemek veya siyasi engel koymak hem çok büyük bir VEBAL hem de Anayasal SUÇTUR.

Bunu halk diline çevirirsek ÖLÜME SEBEBİYET VERMEK yâda taammüden adam öldürmek gibi izah edilebilir.

Bu nedenle Bakırköy’deki tüm siyasetçileri ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyelerini ( Bilhassa Ak parti gurup Başkanını) acilen göreve çağırıyoruz.

Depremin, Doğal felaketin, Ulusal çıkarlarımızın, vatan korumasının, rejimi korumanın ve Dış siyasetin particiliği yâda siyasete alet edilmesi kabul edilemez.

 

Ülker DURUKAN
Çevre Dostları Derneği Başkanı.
Bakırköy Sivil toplum kuruluşları Onursal Başkanı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: BAKIRKÖY, SİVİL, TOPLUM, KURULUŞLARI,, DEPREM, HAZIRLIKLARI, VE, KENTSEL, DÖNÜŞÜM, İŞİNİ, DENETLEMEK, İÇİN, HAREKETE, GEÇTİ.,
Yorumlar
Haber Yazılımı