Haber Detayı
29 Ekim 2020 - Perşembe 15:24
 
BAKIRKÖY İÇİN KENTSEL DÖNÜŞÜM YALAN MI OLDU?
BAKIRKÖY Haberi
BAKIRKÖY İÇİN KENTSEL DÖNÜŞÜM YALAN MI OLDU?

İstanbul’un artık en dindar ilçesi Bakırköy oldu. Sebebiyse, 7 şiddetinde bir depremde artık entübe olmuş en az 4500 binanın yıkılacağı tahmin edilen ilçemizde halk her gece deprem olmasın diye Tanrı’ya dua etmekte. Cami-kilise-şapel'de hergün ''Kentsel Dönüşüm'' duası yapan ilçe halkı umudunu Tanrı'ya bağlamış durumda. Maalesef, çıktı-çıkıyor-çıkacak derken çıkmaya gönlü olmadığı anlaşılan Kentsel Dönüşüm projesi 2021 yılına kaldı.

Yani şiirsel anlatımla:

Kentsel Dönüşüm yalan oldu

Uykular Haram oldu

Kat artışı beklerken

Bakırköy talan oldu.

 

Değerli okurlar; son zamanlarda Sayın Kerimoğlu’nu hayatın akışına bıraktım. Artık akmasa da damlamaya başladı. Örneğin, güvenlik müdürünü görevden almış. Genel müdüre edilen hakaretler nedeniyle BYUAŞ çalışanını işten atmış. Y.İ.nin oğlu A.İ.ye görevden el çektirmiş. Bakmayın siz sn. Kerimoğlu’nu ara sıra eleştirdiğime, bizim hayatımız her gün sürprizlerle doluyken, o garibin hayatı sinsilerle dolu.

 

Bir belediye başkanı ilçesinin Şeh-i Eminidir. Karar alma sürecinde etkili olmalı, vizyon sahibi olmalı, azimli, başarılı ve bilgili olmalıdır. Hizmet ile duygusallığı asla birbirine karıştırmamalıdır. Eğer birlikte çalıştığı insanlar kendisine ve başkanlık yaptığı ilçesine zarar veriyorlarsa derhal bu kişileri yanlarından uzaklaştırmalıdır. Örneğin, bir başkan yardımcısı makamının gücünü kullanarak mahiyetinde çalışan bir personelle gönül ilişkisi yaşamış veya yaşıyorsa hatta o kişiyle sonradan evlenmiş bile olsa derhal o görevden uzaklaştırılmalıdır. ‘’ Ama ona bu görev için ben rica ettim’’, ‘’Ama kişiyi yerinden yurdundan edip ben getirttim’’ vs. bahanelerin ardına saklanarak korumaya kalkarsanız, bir gün gelir yanlışlardan dolayı sizin o makamınızdan alınmanıza kimse ses çıkarmaz, hatta için için sevinirler…   

Yani sözün özü; MUTLULUK, birlikte saçmalayabileceğin arkadaşlara sahip olmak demektir ama BAŞARI, her işine burnunu sokarak sana saçma işler yaptıran arkadaşlara sahip olmak demek değildir.

 

Bugün kutlu gün 29 Ekim… Sağolsun belediye başkanımız ve beraberindekiler araç konvoyuyla dolaşarak halkımızın bayramını kutluyorlar. Bari bu etkinliği eleştirmeyeyim diye kendimi çok zorladım ama başaramadım. Çünkü bakanlık verilerine göre, Bakırköy’de COVİD 19 denen virüs yüzde 104 artmış. Doktor Başkanımız topluma örnek olacağına, maske takmadan halkla selamlaşıyor. Sevgili Kerimoğlu; eskiden virüs telefonumuza-bilgisayarımıza girmesin diye uğraşırken şimdi de bize girmesin diye çaba gösteriyoruz. Oysa siz her zamanki gibi tüm kuralları hiçe sayarak maskesiz dolaşıyorsunuz. Hemde, COVİD 19’u yaşamış biri olarak… Zaten şunun şurasında ilçede bir avuç gerçek Atatürkçü kaldı, onlarında mı hastalığa yakalanmasını istiyorsunuz?

Hazır söz Cumhuriyet Bayramımızdan açılmışken; eski meclis üyesi Nurhan Çetinkaya (Hani o bugünkü CHP’nin yanlışlarını eleştiren, Ermeni diyerek dışladığınız, reddettiğiniz CHP’li meclis üyesi) Başkan yardımcılığı döneminde 500 metre uzunluğunda ve 5 metre genişliğinde TÜRK BAYRAĞI yaptırmıştı. Sadece iki defa kullanılan bu TÜRK BAYRAĞI şimdi nerede? En son CHP İlçe Başkanlığında görülen bayrağımızın akibeti nedir? Acaba Bakırköy CHP İlçe Başkanlığı, 500 metre bayrağı kutlu günlerde taşıyacak 200 kişiyi bulamamaktan korktukları için mi ortaya çıkaramıyorlar?

NOT: Adrese teslim ihale ve BYUAŞ'la ilgili yeni belge ve bilgileri bir sonraki haberimde paylaşacağım.

Kaynak: Editör: H. Murat BAŞBAY
Etiketler: BAKIRKÖY, İÇİN, KENTSEL, DÖNÜŞÜM, YALAN, MI, OLDU?,
Yorumlar
Haber Yazılımı