Haber Detayı
20 Ekim 2020 - Salı 13:09
 
BAKIRKÖY BELEDİYESİNE BAĞLI BYUAŞ ÇİFTLİK Mİ?
Bakırköy’ün sorunları aynı ıslak mendil gibi. Bir tane çekiyorsun, üç-beş tane birden geliyor.
- Haberi
BAKIRKÖY BELEDİYESİNE BAĞLI BYUAŞ ÇİFTLİK Mİ?

Değerli okurlar; gün geçmiyor ki Bakırköy Belediyesi basına malzeme vermesin. Hal böyle olunca da bize de yazıp sizlere ulaştırmak düşüyor.

Daha önce ‘’Bakırköy Belediyesinde Garip İstifalar’’ haberimizde, Bülent Kerimoğlu’nun akrabası ve köylüsü olan güvenlik müdürüyle ilgili sorular sormuş ve cevap alamamıştık. Duyduğumuza göre, yöneticilik belgesi ve faaliyet izin belgesi olmadığı iddia edilen güvenlik müdürü başına buyruk davranmaya devam ediyormuş. Şu ana kadar 4 güvenlik birimini kapattığı iddia edilen ve 20 güvenlikçiyi büro personeli olarak başka birimlere gönderip, diğer güvenlikçileri evlerine uzak yerlere vererek mobing uygulayan bu kişiye neden ‘’DUR’’ denilmiyor. Belediyeyi güvenlik müdürü mü yönetiyor?

 

Bu arada dersime çok iyi çalışıp, Taşkın Toprak ve Mehmet Akyüz’ün istifasına neden olduğu söylenen başkan yardımcısı Bahri Bellek’in icraatlarını tam anlatmaya devam edecektim ki, Dersimli Celal’in Atatürk düşmanlığı yüzünden dersime ara vermek zorunda kaldım. Kaldığımız yerden devam edelim. (Bakırköy Belediye Şirketi BYUAŞ’ın Mart 2018 de yaptığı genel kuruluna göre Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Bakırköy Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Bahri Bellek, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına Ataşehir’de ikamet eden Yalçın Yazıcı, Yönetim Kurulu Üyeliğine ise Esenyurt ikametli CHP Esenyurt İl Delegesi Hüseyin Edemir, Tuzla da ikamet eden ve bir dönem CHP Tuzla İlçe Başkanlığı yapan ve 2 Haziran seçimlerinde 1. Bölge 13. sıra Milletvekili Adayı olan Hasan Uzunyayla ve İç Yönetim Kurulu Üyeliğine ise Kadıköy İkametli 2014 seçimlerinde Beşiktaş Belediye Başkan aday adayı ve milletvekili aday adayı olan Seyfullah Baysülen seçildi.)

Belediye başkan yardımcısı Bahri Bellek’in bizzat sorumluluğunda olan BYUAŞ’ta çok ilginç iddialar dolaşıyor. İsterseniz bu iddiaları soru şeklinde buraya bırakalım. Belki birileri yanıt verme zahmetine katlanırlar.

Bakırköy belediyesi personeli N. A.’nın BYUAŞ şirketindeki görevi nedir?

Kısa adı BYUAŞ olan Bakırköy Yapı İnşaat Ulaşım Sağlık Hiz. A.Ş. şirketinde Genel Müdür / Yön. Kur. Üyesi olan Yalçın Yazıcı’nın asistanı mıdır?

Başkan yardımcısı Bahri Bellek ile yakınlığı var mıdır?

İki aydır izinli olduğu iddia edilen N. A. hangi gerekçeyle izin kullanıyor?

‘’Beni Bülent başkan İBB’de özel görevle görevlendirdi’’ deyip, sonra da spor salonlarında vakit dolduruyor mu?

Bazı günler kahvaltısını bile BYUAŞ’ta yaptığı söylenen N. A. sözleşme imzalamaya dahi makam aracıyla mı gidiyor?

 

Yazımıza yine BYUAŞ ile devam edelim. Başkan yardımcısı Bahri Bellek ve BYUAŞ müdürü Yalçın Yazıcı el ele vermişler işçilere mobing uyguluyorlarmış. Hatta kulağımıza gelen iddialara göre, şirketin satın almasında çalışan T. D. hakkında tutanak tutturmuşlar. Bu durumu öğrenen T. D.’nin babası H. D. Cuma günü BYUAŞ’a gelerek Yalçın Yazıcı ile görüşmek istemiş. Yalçın Yazıcı odasının kapısını içeriden kilitleyerek H. D. ile görüşmeyince ağza alınmayacak küfürler havada uçuşmuş.

 

Evet, madem bugün BYUAŞ’ı konuşacağız, o halde devam…

Yine başkan yardımcısı Bahri Bellek ve Yalçın Yazıcı’nın kanuna aykırı olarak işten çıkardıkları personel davalar açtılar. İşten çıkarılan personelin tazminat davalarını kazanma ihtimali yüzde yüz. Peki, yaklaşık 30 milyon tl. ye yakın tazminat paraları ne olacak? Bakırköy Halkı mı ödeyecek, yoksa Bahri Bellek düğün yapıp toplanan altın-dövizleri bozdurarak mı ödeyecek?

 

Sayın Başkan Kerimoğlu elbette bu konuları araştırıp gereğini yapacaktır diye düşünüyorum. Ayrıca buradan kendisine bir dost tavsiyesinde bulunayım. Bakırköy Sanatçılar Parkına yapılacak cafe’yi tanımadığın birine ihaleyle ver. Yoksa, milyonlarca(yaklaşık 50 ila 80 milyon arası) liranın üstüne yatarlar.

Kaynak: Editör: H. Murat BAŞBAY
Etiketler: BAKIRKÖY, BELEDİYESİNE, BAĞLI, BYUAŞ, ÇİFTLİK, Mİ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı