Haber Detayı
13 Ekim 2020 - Salı 12:54
 
BAKIRKÖY BELEDİYESİNDE GARİP İSTİFALAR...
BAKIRKÖY Haberi
BAKIRKÖY BELEDİYESİNDE GARİP İSTİFALAR...

Değerli okurlar; son günlerde ülkemizi de birebir ilgilendiren olaylardan dolayı, Bakırköy Belediyesinde yaşanan ilginç gelişmeleri pas geçmiştik.

PEKİ, NEYDİ BAKIRKÖY BELEDİYESİNDEKİ GELİŞMELER?

Başkan Bülent Kerimoğlu’nun kozmik odası olduğu iddia edilen başkan yardımcısı Taşkın Toprak görevinden istifa etti. Aynı şekilde, başkanın baş danışmanı olan ve yeni kurulan Makriköy Peyjaz ve Mimarlık LTD Şirketinin müdürü Mehmet Akyüz’de görevinden istifa etmişti. Her iki istifayı etraflıca araştırdığımızda ortaya korkunç iddialar döküldü. Siz Bakırköylüler adına, her zamanki gibi bu iddiaları sayın Kerimoğlu’na sormak elbette bizim görevimiz.

Soru 1- Taşkın Toprak ve Mehmet Akyüz; merkezi Ankara’da bulunan Vefa Danışmanlık ve Eğitim firmasının güvenlikçilere verdiği söylenen eğitimin faturasını ret ettikleri için mi istifaya zorlandılar?

Soru 2- Taşkın Toprak ve Mehmet Akyüz’ün istifasından sonra arkasında emekli Albay M.’nin bulunduğu şirkete ödeme yapıldı mı?

Soru 3- 5188 sayılı kanuna göre her güvenlik görevlisi 5 yılda bir ‘’Kimlik Yenileme Eğitimi’’ almak zorunda. Vefa Danışmanlık ve Eğitim firması güvenlikçilere hangi eğitimleri vererek kaç para alıyor?

Soru 4- Şirkette hiçbir yetkisi ve görevi olmayan Albay M.’nin güvenlikçiler üzerinde söz sahibi olduğu doğru mudur?

Soru 5- Albay M. ve danışmanlık firmasının, bir başkan yardımcısı ve müdürü harcayacak kadar gücü var mıdır? Varsa bu gücü kimden alıyorlar?

Elbette bu soruları sorarken, es geçilmemesi gereken ve birbirleriyle bağlantılı olduğuna inandığımız çok önemli bir konu daha var.

PEKİ, NEDİR O ÖNEMLİ KONU?

Bakırköy Belediyesine, Aselsan firmasından tanesi 3.500 tl. olan yaklaşık 200 telsiz alınacak. Buraya kadar her şey normal. Anormal olan şey ise aynı telsizlerin Güngören Belediyesine tanesi 2.250 tl. den satılmış olması. Acaba bu duruma itiraz ettikleri için mi Taşkın Toprak ve Mehmet Akyüz istifa ettirildiler?

Adı bugüne kadar farklı iddialarda geçen mevcut başkan yardımcısı Bahri Bellek’in oğlu Aselsan firmasında mı staj yapıyor da, telsiz fiyatları bize gelince kabarıyor? Toprak ve Akyüz, Bahri Bellek’in her dediğine evet deselerdi görevde kalmaya devam ederler miydi? Başkan yardımcısı Bahri Bellek’i, Bülent Kerimoğlu’nun kırmızı çizgisi yapan şey ne?

Sayın başkan veya belediyeden bir yetkilinin bu sorulara cevap vereceğini ummuyorum. Çünkü bir sorun olduğunda, başkanın soylu tanıdıkları ona zaten yardımcı oluyorlar.

Hazır söz güvenlikten açılmışken sn. başkanım; belediye ve bağlı kuruluşlarında vatandaşın ateşini güvenlikçiler ölçüyor. Bellerindeki tabancayla ateş ölçeri birbirine karıştıracaklar diye vatandaşın ödü bokuna karışıyor. Bir çözün lütfen.

 

Yine bir iddiaya göre, BYUAŞ’ın personel maaşında yüzde 20 indirime gideceği söyleniyor. Sayın Kerimoğlu, gerçekten çalışan emekçinin maaşıyla oynanmasına izin verme. Eğer sorun paraysa bütün bankamatiklerine yol ver gitsinler.

 

İBB başkanı Ekrem İmamoğlu dün,  Bakırköy’ün emekçi halkına hiçbir faydası olmayan ve sadece sosyetenin takıldığı Yeşilyurt Spor Kulübünün kapalı spor salonunun açılışına katıldı. Fakir ama başarılı kulüplerimiz üzülmesinler, Bülent başkanım da fakir ama başarılı kulüplere her türlü desteği vererek onları öksüz-yetim bırakmayacaktır. Ne gülüyorsunuz fakirler… valla bak yeminlen..

 

Not: Güvenlik Müdürü ile Kerimoğlu arasında bir akrabalık var mı? Güvenlik personeline, güvenlik müdürü mobbing mi uyguluyor? Başına buyruk davranan güvenlik müdürüne dur denecek mi? Tüm bu sorulara bir sonraki yazımda cevap vereceğim.

Kaynak: Editör: H. Murat BAŞBAY
Etiketler: BAKIRKÖY, BELEDİYESİNDE, GARİP, İSTİFALAR...,
Yorumlar
Haber Yazılımı