Haber Detayı
17 Ekim 2020 - Cumartesi 13:28
 
AK PARTİ ADALAR İLÇE BAŞKANLIĞI İSİMLER NETLEŞMEYE BAŞLADI
ADALAR Haberi
AK PARTİ ADALAR İLÇE BAŞKANLIĞI İSİMLER NETLEŞMEYE BAŞLADI

 

AK PARTİ ADALAR İLÇE BAŞKANLIĞI İSİMLER NETLEŞMEYE BAŞLADI

 

Ak Parti Adalar İlçe Başkanlığı için adı geçenleri sizler için analiz ettik;

 

1) Sina ŞEN (Mevcut İlçe Başkanı): Şu anki İlçe Başkanı Sina Şen’in yeniden İlçe Başkanı olmak istediği herkes tarafından biliniyor ve kendisi de aday olduğunu çevresine ifade etmiş durumda. Ancak Sina Şen’in İlçe Başkanlığı yaptığı süre içerisinde teşkilatının üzerine adeta bir ölü toprağı serpildiği, kimsenin çalışmak istemediği, parti içi koordinasyon ve iletişimin asgari düzeye indiği, Sina Bey’in tamamen kafasına göre hareket ettiği ve yönetimi dahil kimseyi bilgilendirmediği en çok konuşulan sıkıntılar arasında. Ayrıca Sina Şen’in Adalı olmayışı ve Adalar’da ikamet etmemesi de önemli bir sorun. Mevcut Belediye Başkanının bölücü söylem ve eylemlerine Mavi Marmara iskelelerinin hatırına göz yuman, belediye meclisinde meclis üyelerinin etkili muhalefet etmelerine engel olduğu söylenen Sina Şen’e partililer de sıcak bakmıyor. Adalıların çeşitli konulardaki yardım taleplerinin yanıtsız bırakılması ve ilgilenilmemesine rağmen, yeniden İlçe Başkanı olması, genel merkez tarafından Adalar’ın gözden çıkarılması olarak değerlendiriliyor.

 

2) İsmail DURMUŞ (Eski İlçe Başkanı): Doğma büyüme Adalı olan ve Adaların önde gelen ailelerinden birine mensup olan İsmail Durmuş, daha önce hakkında çıkan bazı iddialar nedeniyle görevinden el çektirilen başkanlardan biri olmuştu ancak diğer örneklerin aksine Ak Parti’nin üst yönetim kademeleri tarafından İsmail Durmuş ile bağlar kopartılmadı ve İsmail Durmuş’un istememesine rağmen Belediye Meclis listesinde ilk sıraya yazılan isim olmuştu. Bu da İsmail Durmuş hakkındaki iddiaların asılsız olduğunun ve o dönemde yapılan genel bir yenilenme esnasında İsmail Durmuş’un da haksızlığa uğradığının bir ispatı niteliğinde değerlendirilmişti. İsmail Durmuş’un bu konuda hala bir kırgınlığının olduğu herkes tarafından bilinmekte ve bu nedenle İsmail Durmuş İlçe Başkanlığı için aday olmak istemiyor ancak parti tarafından kendisine bir görev verilmesi halinde de görevi geri çevirmeyecek kadar partisine bağlı bir isim. İlçe Başkanlığı döneminde de Atilla Aytaç ile olan yakın ilişkisi haricinde partili olsun olmasın herkesin takdirini toplamış, partide iyi bir çalışma temposu yakalanmasını sağlamış ve birçok adalıya yardımcı olarak partisini en iyi şekilde temsil etmişti. Adalı oluşu, Adaların sorunlarını iyi bilmesi, İlçe Başkanlığı deneyiminin bulunması sebebiyle İsmail Durmuş’un yeniden İlçe Başkanı olması gerektiğini düşünenlerin sayısı oldukça fazla. 

 

3) Av. Özlem ÖZTEKİN VURAL (Eski İlçe Başkanı ve Belediye Başkan Adayı): Son yerel seçimlerde Adalar Belediye Başkan Adayı olan Özlem Öztekin Vural aynı dönem İlçe Başkanlığı da yaptı. İl Yönetiminde de görev almış olan Özlem Öztekin Vural Heybeliadalı. Ancak Özlem Öztekin Vural’ın Adalarda herhangi bir göreve talip olmadığı ve Adalardaki parti faaliyetlerinden de uzak durduğu herkesçe biliniyor. Daha üst kademelerde görevlendirilmedikçe de ilçe bazındaki çalışmalara katılmayacağı bilinen Özlem Öztekin Vural’ın İlçe başkanlığı yarışında yer almayacağı söyleniyor. Mevcut Başkan Sina Şen’in CEO’luğunu yaptığı şirketin hukuk danışmanı olan Vural’ın adaylık yarışında kimi destekleyeceğini bilmek için kahin olmaya gerek yok sanırım.

 

4) Ayşe KILINÇ (İlçe Başkan Yardımcısı): Büyükadalı olan Ayşe Kılınç uzun yıllar farklı yönetimlerde aktif olarak görev aldı ve özellikle Sosyal Yardım görevlerinde yöneticilik yaptı. Halen Sosyal Politikalardan Sorumlu İlçe Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor. Partinin tüm çalışma ve faaliyetlerinde yer alması, mesaisinin tamamını parti çalışmalarına ayırması da dikkat çekiyor. Ayrıca partinin üst yönetimleri tarafından da sevilen bir isim. Önümüzdeki dönemde Ayşe Kılınç da İlçe Başkanlığı için aday olmak istemeyen isimlerden biri ancak İsmail Durmuş’un yeniden İlçe Başkanı olmaması durumunda bu görev için Ayşe Kılınç’ın adaylık yarışına dahil edileceği gelen bilgiler arasında.

 

5) Av. Kemal KİL (Eski Belediye Meclis Üyesi): Kemal Kil ilçe yönetiminde aktif rol almış ve sonrasında Belediye Meclis Üyeliği yapmış olan bir isim ancak meclis üyeliği döneminde hakkında çıkan birçok haber nedeniyle ismi fazla yıpranmış durumda. Kendisinin de İlçe Başkanlığı için bir talebi bulunmadığı gelen bilgiler arasında. Ancak Kemal Kil’in ilçe seçimlerinde destek verme noktasında kilit bir isim olduğu da biliniyor. Açık desteğini göstereceği adayın bir adım öne geçmesi muhtemel.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, PARTİ, ADALAR, İLÇE, BAŞKANLIĞI, İSİMLER, NETLEŞMEYE, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı