Haber Detayı
29 Eylül 2020 - Salı 12:22
 
ADALAR'DA HER AN HER ŞEY OLABİLİR...
ADALAR Haberi
ADALAR'DA HER AN HER ŞEY OLABİLİR...

Değerli okurlar; iki gün önce sizlere son dakika aldığımız bir haberi iletmiş, eski Adalar belediye başkanı Atilla Aytaç döneminde usulsüz olarak işe alınan ve tamamı askeriyeden geçme 10 zabıta memurundan birisi olan O. T. ‘ın FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanarak Silivri cezaevine konulduğunu yazmıştık. Bu arada, diğer bazı zabıta memurları hakkında ise soruşturmanın devam ettiğini bildirmiştik.

Dün haberimize yorum yapan bir Adalı rumuzlu okurumuz ‘’ … 2. Cisi sen savcılık makamimisin ya da idari merciimisin ki biliyorsun diğer 9 memur hakkında ki soruşturma oldugunu-’’ demiş. Oysa ben haberimde 9 memur hakkında soruşturma var dememiştim. Bu yorumu yapan kişi 9 sayısını kimden-nasıl bulup yazmış bilemedim.

Bildiğiniz üzere eski başkan Atilla Aytaç döneminde, başta Akif Hamza Çebi olmak üzere vekillerin ricasıyla askeriyeden 10 kişi usulsüz olarak belediye zabıta kadrosuna alındı. (Hemen belirteyim, benim sorunum işe alınanlar değil, kişilerin tamamı masumdur da, karşı olduğum şey yapılan yanlış uygulama.) Sivil memur kadrosunda işe alınıp zabıta yapılanlarla ilgili müfettiş soruşturması da geçiren Aytaç, kendi bildiğini okumaya devam ederek kanunları yok saydı. Zabıta yönetmeliğine göre sınavsız hiç kimse zabıta yapılamaz. İşe alınanlardan O. T.’nin referansının kim olduğunu devlet, Atilla Aytaç isimli şahsa mutlaka sormalıdır. Biz zamanında işe alımlarda güvenlik soruşturmaları yapıldı mı diye bas bas bağırırken göbeğini kaşıyan Aytaç bu konuda elbette bir açıklama yapacaktır diye düşünüyorum ve böyle düşündüğüm için kendime gülüyorum. Müfettiş raporları doğrultusunda Adalar Belediyesine Kayyum atansın haberimizdeki suçlamalarımız için, cevap vermek yerine yayın durdurma cezası aldıran Aytaç, elbette yine sessiz kalıp konunun soğuyarak unutulmasını tercih edecektir.

 

Son iki dönemdir Adalar’da dikkat ettiyseniz eğer, 15 Temmuz darbe gecesi özellikle Splendid otel CIA tarafından karargah olarak kullanıldı. Adalar, Alman Vakıflarının gözbebeği… Tüm bunlar tesadüf müdür? Olabilir.

Bir diğer tesadüf ise, herhangi bir şekilde bilerek veya bilmeyerek FETÖ ile iltisaklı belediye başkanlarının aday gösterilip seçilmeleri.

Önceki dönem belediye başkanı Atilla Aytaç, FETÖ’nün Yerel Yönetimlerden Sorumlu İmamı Erkan Karaaslan'la çalıştı. FETÖ'cü Erkan Karaaslan Orman kampında Adalar Belediyesine ihale yasasıyla ilgili seminer verip karşılığında büyük para aldı. FETÖ’ye ait EBYS sistemi de yine çok büyük paralar ödenerek Atilla Aytaç tarafından yenilendi ve halen kullanılmakta.

Yine FETÖ'nün yayın organı Zaman gazetesine verdiği röportajda vatan haini ve cumhuriyet düşmanı olan İskilipli Atıf’a neredeyse methiyeler dizen, medresede yetişmiş Ali Topuz’un diretmesiyle Atilla Aytaç belediye başkanı yapıldı.

Mevcut belediye başkanı Erdem Gül, FETÖ’nün yayın organı olan Taraf gazetesinde uzun yıllar çalıştı. MİT tırları davasından yargılandı ve Can Dündar ile Enis Berberoğlu’nun kankisi. Üniter devlet yapısına karşı ve 6-7 Eylül olayları için katliam diyerek yeni 24 Nisanlara mahal verecek kadar gözü dönmüş.

 

FETÖ’nün tetikçisi Emre Uslu ile hangi belediye başkanı arasında iletişim aracıyla çok sık görüşmeler olduğu iddiaları ise MİT tarafından mutlaka belirlenecektir.

Adalar’da ilginç şeyler yaşanıyor ve daha da yaşanacak gibi gözüküyor. Bekleyip görelim bakalım bu işin sonu nereye varacak…

Kaynak: Editör: H. Murat BAŞBAY
Etiketler: ADALAR'DA, HER, AN, HER, ŞEY, OLABİLİR...,
Yorumlar
Haber Yazılımı